• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

سوال بی‌جواب؛ «حالا چه کار کنیم؟»

کارلوس کی‌روش بعد از شکست مقابل ژاپن و پایان قراردادش با کشورمان عازم کلمبیا شد و تا همین الان دو بازی دوستانه داشته و می‌داند بازی‌های بعدی‌اش کدامند. ما بعد از جدایی کی‌روش، نه مربی موقت انتخاب کرده‌ایم و نه حاضریم از برنامه‌های فدراسیون چیزی را علنی کنیم.

سوال بی‌جواب؛ «حالا چه کار کنیم؟»
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، این سوالی است که در پایان هر فصل از سریال پنج فصلی لوتر پرسیده   می‌شود. یک مینی‌سریال پلیسی انگلیسی که آدم‌ها را در بغرنج‌ترین وضعیت ممکن نگه می‌دارد و در پایان، آخرین دیالوگ بین آنها این است که حالا چه کار کنیم؟ جوابش در فصل بعد مشخص می‌شود. برخلاف فوتبال ایران که در آن نه کسی می‌پرسد حالا باید چه کنیم و نه کسی برای این سوال پاسخی دارد.

1- تیم المپیک به مرحله بعدی صعود کرد. مسابقات بعدی در تایلند برگزار  می‌شود و آنجاست که خواهیم فهمید شانسی برای شکستن طلسم المپیک داریم یا خیر.

حالا باید چه کنیم؟ قاعده‌اش این است که حالا با کرانچار جلسه بگذاریم، ببینیم چه می‌خواهد، با باشگاه‌ها صحبت کنیم و بکوشیم به هر شکل ممکن رضایت‌خاطرشان را جلب کنیم تا اجازه دهند بدون‌ ضربه‌خوردن تیم المپیک و لیگ، بازیکنان‌شان در خدمت کرانچار باشند. برایشان اردو گذاشته و هزینه کنیم و برای تیم ملی بازی‌های تدارکاتی درنظر بگیریم.

سوال: این کارها را کرده‌ایم؟

2- تیم بانوان با قبول دومین شکست در مرحله گروهی حذف شد. فارغ از اینکه تیم بانوان خوب نتیجه گرفت یا بد، سوال اصلی این است. حالا باید چه کنیم؟

باید با بررسی وضعیت تیم توسط کمیته‌فنی و استماع گزارش سرمربی بلافاصله تصمیم بگیریم که آیا کادرفنی نیاز به تغییر یا تقویت دارد یا خیر؟ اگر دارد، که دنبال گزینه‌های مناسب‌تر باشیم. اگر نه، از سرمربی بخواهیم تا برنامه‌های بعدی و درخواست‌هایش را دراختیار فدراسیون قرار دهد. دنبال برگزاری اردوهای مشخص و بازی‌های دوستانه به میزان کافی باشیم تا تیم ملی بانوان برای دوره بعدی رقابت‌ها قدرت بیشتری داشته باشد.

سوال: آیا این کارها صورت می‌گیرد؟

3- کارلوس کی‌روش بعد از شکست مقابل ژاپن و پایان قراردادش با کشورمان عازم کلمبیا شد و تا همین الان دو بازی دوستانه داشته و می‌داند بازی‌های بعدی‌اش کدامند. ما بعد از جدایی کی‌روش، نه مربی موقت انتخاب کرده‌ایم و نه حاضریم از برنامه‌های فدراسیون چیزی را علنی کنیم. تنها کاری که انجام می‌دهیم این است که آقای تاج و اعوان و انصار مثل سلبریتی‌ها می‌نشینند مقابل دوربین و برای مردم توضیح می‌دهند که هیچ جای نگرانی نیست. از همان جنس مصاحبه‌هایی که کارشناسان و مقامات قبل از وقوع سیل انجام می‌دادند و اعلام می‌کردند که همه‌چیز تحت کنترل است. چه باید می‌کرد؟ اگر قصد وقت‌کشی داشت تا انتخاب مربی تیم ملی را چند ماه یا حتی یک سال دیرتر انجام دهد، باید برای تیم ملی مربی موقت انتخاب می‌کرد تا تیم ملی به فعالیت خود ادامه دهد؛ یک پیشکسوت جوان و خوش‌نام با سابقه بازی در فوتبال خارج، کسی که می‌توانست به‌عنوان دستیار در کنار مربی خارجی جدید کار کند یا حتی بعد از انتخاب سرمربی اصلی از تیم ملی کنار بکشد و پست دیگری را از آن خود کند.

سوال: آیا این اتفاق‌ها رخ داده یا رخ می‌دهد؟

 

* نویسنده : هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها