• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

کابوس انگلیسی سایه به سایه با سیتی

هفته آینده بازی برگشت در اتحاد به انجام می‌رسد و 72 ساعت بعد نوبت به دیدار برگشت این دو تیم در لیگ می‌رسد. باید دید حداقل در 180 دقیقه رقابت پیش رو بین سیتی و تاتنهام کدام تیم خوشحال از زمین بیرون خواهد آمد.

کابوس انگلیسی سایه به سایه با سیتی
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، ورزشگاه تازه‌تاسیس تاتنهام هاتسپر بازهم پیام‌آور شادی برای زنبق‌های سفید بود. جدال با سیتیزن‌ها در دور رفت مرحله یک‌چهارم نهایی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا مطابق انتظار نزدیک و نفس‌گیر پیش رفت و راند اول با برتری تیم لندنی به اتمام رسید. این 157 رویارویی این دو تیم بود که با ثبت پیروزی برای میزبان، تعداد بردها را به تساوی در عدد 61 رساند. آنها بعد از اینکه در سه جدال قبلی با سیتیزن‌ها شکست خوردند این بار موفق شدند در یک بزنگاه حیاتی از پس آبی‌آسمانی‌ها بگذرند. تک‌گل بازی در دقیقه 78 توسط سون هیونگ‌مین به ثمر رسید. بازیکنی که حالا در استادیوم جدید موفق شده 66 درصد گل‌های تیمش را به ثمر برساند.

پوچتینو در پانزدهمین تقابل با گواردیولا به سومین برد دست پیدا کرد تا نشان دهد همیشه یک چهره شکست خورده در برابر پپ نیست. او در برهه‌ای موفق به کسب این پیروزی شد که سرمربی سیتی می‌توانست با پیروزی در کنار سر الکس فرگوسن، خوزه مورینیو و کارلو آنچلوتی به بیست‌وهفتمین برد در مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا دست پیدا کند اما این اتفاق لااقل برای یک بازی به تاخیر افتاد. سیتیزن‌ها بازهم در مرحله حذفی رقابت‌های اروپایی مقابل یک تیم هموطن شکست خوردند. بعد از دو باخت به چلسی و همچنین دو شکست تلخ در سال 2018 مقابل لیورپول این بار نوبت به اسپرز رسید تا آنها را مغلوب کند و رکورد پنج بازی و پنج باخت را برایشان به ثبت برساند. سیتی اصلا دوست ندارد بازهم در یک‌چهارم نهایی از مسابقات کنار برود. آنها لیگ کاپ را فتح کردند؛ در FA کاپ به فینال رسیدند و شانس اصلی برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ جزیره به حساب می‌آیند. آنها در بهترین فرم خود قرار دارند و دلیلی برای حذف در این مرحله یوسی‌ال وجود ندارد. این دو تیم هنوز باهم کار خواهند داشت.

هفته آینده بازی برگشت در اتحاد به انجام می‌رسد و 72 ساعت بعد نوبت به دیدار برگشت این دو تیم در لیگ می‌رسد. باید دید حداقل در 180 دقیقه رقابت پیش رو بین سیتی و تاتنهام کدام تیم خوشحال از زمین بیرون خواهد آمد. در حال حاضر سفیدپوشان لندنی این فرصت را دارند تا دو جام از تیم آبی‌پوش شهر منچستر بگیرند. آنها باید این کار را بدون هری کین انجام بدهند و پیش از این نشان داده‌اند که قادر به انجام چنین مهمی هستند. اما آیا سیتی به این راحتی شانس کسب چهارگانه را از دست خواهد داد؟

 

* نویسنده : نوید استاد رحیمی روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها