• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

هزینه صدور کارت المثنی دانشجویی در دانشگاه‌ها چقدر است؟ +جدول

در این میان از اقدامات مثبت دانشگاه ها در فرآیند دریافت کارت دانشجویی المثنی، الکترونیکی کردن قسمتی از این فرآیند است و طی آن دیگر دانشجو نیازی به حضور فیزیکی در اداره آموزش دانشگاه ندارد. البته در برخی دانشگاه ها کماکان همان سیستم قدیمی حاکم است.

هزینه صدور کارت المثنی دانشجویی در دانشگاه‌ها چقدر است؟ +جدول

به گزارش «فرهیختگان آنلاین» به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران، گم کردن کارت دانشجویی یکی از اتفاقات ناخوشایندی میتواند باشد که برای یک دانشجو در طول تحصیل پیش بیاید و جدا از گرفتاری های اداری که روزها و هفته ها برای یک دانشجو به بار می آورد هزینه های خاص خود را نیز دارد. بر اساس دستورالعمل های موجود کارت دانشجویی المثنی، صرفاً برای دانشجویانی صادر مـیگـردد کـه کـارت دانشـجویی ایشان مفقود گردیده یا در اثر صدمه غیرقابل استفاده شده است. البته در این میان از اقدامات مثبت دانشگاه ها در فرآیند دریافت کارت دانشجویی المثنی، الکترونیکی کردن قسمتی از این فرآیند است و طی آن دیگر دانشجو نیازی به حضور فیزیکی در اداره آموزش دانشگاه ندارد. البته در برخی دانشگاه ها کماکان همان سیستم قدیمی حاکم است.

اما هزینه صدور مجدد کارت دانشجویی در دانشگاه های مختلف چقدر است؛ موضوعی که یکی از دانشجویان دانشگاه شهرکرد با ارسال گزارشی از گرانی و متفاوت بودن صدور مجدد کارت دانشجویی در برخی از دانشگاه ها خبر داده است.

هزینه صدور مجدد کارت دانشجویی در برخی دانشگاه های کشور به شرح زیر است:

هزینه صدور کارت دانشجویی المثنی

دانشگاه آزاد واحد کرج:
7.000 تومان

دانشگاه مازندران:
10,000 تومان

دانشگاه سیستان بلوچستان:
12,000 تومان

دانشگاه سمنان:
20,000 تومان

دانشگاه یاسوج:
25,000 تومان

دانشگاه تهران:
30,000 تومان

دانشگاه بیرجند:
30,000 تومان
(برگرفته از کانال های شورای صنفی دانشگاه های مذکور)

دانشگاه شهرکرد:
50,000 تومان

مراحل دریافت کارت دانشجویی المثنی:

بر اساس دستورالعمل های موجود، گرچه مراحل جزئی دریافت کارت دانشجویی المثنی تفاوت هایی خواهد داشت، اما تقریبا از یک قوانین پیروی می کنند:

۱- تکمیل فرم درخواست کارت دانشجویی المثنی و تحویل آن به قسمت آموزش

۲- انتشار آگهی مفقود شدن کارت دانشجویی در یکی از روزنامه های کثیر الانتشار متن آگهی روزنامه: کارت دانشجویی اینجانب …………………… دانشجوی رشته ……………………… موسسه آموزش عالی الکترونیکی ایرانیان مفقود گردیده است، از یابنده تقاضا می شود آنرا به نزدیکترین صندوق پستی بیاندازد و یا اینکه با شماره ……………………. تماس حاصل فرمایید.

۳- مراجعه به کارشناس آموزش پس از گذشت یک هفته در صورت عدم پیدا شدن کارت به همراه یک نسخه از روزنامه حاوی آگهی

۴- کارشناس آموزش پس از تایید درخواست آن را جهت اعمال در سیستم “TMS” و ثبت هزینه صدور کارت المثنی تحویل مسئول مربوطه مینماید.

۵- برای این دسته از دانشجویان در ابتدا کارت دانشجویی موقت صادر می گردد و در صورت پیدا نشدن کارت یا تحویل لاشه کارت غیرقابل استفاده، کارت دانشجویی المثنی در نیمسال بعد همراه با دانشجویان جدید الورود صادر می شود.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها