• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
سرمربی تیم ملی کاراته دانشجویان در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

خاطرات خوبی از دانشگاه آزاد در ذهنم مانده است

پنج سال برای دانشگاه آزاد اسلامی به میدان رفتم. چهار سال بازیکن بودم و هر سال قهرمان می‌شدیم و یک سال هم مربی بودم و قهرمان شدیم. البته چند سالی است که دیگر از این باشگاه جدا شده‌ام اما خاطرات خوبم را از یاد نمی‌برم.

خاطرات خوبی از دانشگاه آزاد در ذهنم مانده است
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، لیلا بهرامی یکی از نام‌آورترین مربیان کاراته بانوان کشور است که سابقه بازی و مربیگری و همچنین تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی را دارد. او که به‌زودی با تیم ملی کاراته دانشجویان عازم مسابقات ماکائو می‌شود در گفت‌وگو با «فرهیختگان» صحبت‌هایی کرد که در ادامه می‌خوانید.

 
 ابتدا از وضعیت تیم ملی دانشجویان صحبت کنید.

اسفندماه با من تماس گرفتند و اطلاع دادند که به‌عنوان سرمربی تیم ملی کاراته دانشجویان انتخاب شده‌ام. بلافاصله اردوها را تشکیل دادیم و تا امروز تمرینات ثابت و منظمی داریم.

تیم و کادر شما از چه کسانی تشکیل شده است؟

در مورد کادر که فقط خودم هستم، نه سرپرستی دارم و نه دستیاری. چهار بازیکن در فهرست نهایی من حضور دارند که یکی از آنها از دانشگاه آزاد است و مابقی از دانشگاه‌های دیگر. چهار بازیکن خوب که اتفاقا سوابق و مدال‌های بسیار خوبی را هم در میادین مختلف کسب کرده‌اند. فائزه چیذری در منهای 50، آویشن باقری در منهای 55، بهنوش نجفی در منهای 61 و محدثه آقایی در مثبت 68.

 این اولین دوره مسابقات است که برگزار می‌شود؟

بله، این نخستین باری است که مسابقات آسیایی دانشجویان برگزار می‌شود. محل برگزاری مسابقات در ماکائو است و تیم‌های زیادی در این دوره شرکت  می‌کنند. هنوز جزئیات زیادی در دست ندارم و به‌زودی اطلاعات کامل‌تری به دستم می‌رسد ولی رقبا خیلی برای ما اهمیت ندارند چون تمرکزمان روی تمرینات است.

قرعه‌کشی کی انجام می‌شود؟

ببینید ما شنبه اعزام می‌شویم. روز بیست‌وششم قرعه‌کشی مسابقات صورت می‌گیرد و در نتیجه مشخص می‌شود که ما با چه تیم‌ها و ورزشکارانی رقابت داریم. مسابقات در روزهای 27 و 28 انجام می‌شود و به پایان می‌رسد.

 با در نظر گرفتن اینکه هم شما به تازگی به این سمت منصوب شدید و هم اینکه این نخستین باری است که این مسابقات برگزار می‌شود. این سوال در ذهن پیش می‌آید که تیم شما در این مسابقات در قالب یک مدعی شرکت می‌کند یا در قالب یک تیم جوان و تازه‌تاسیس؟

 قطعا ما یکی از تیم‌های مدعی هستیم. تمام بازیکنان ما مدال‌آور هستند و تیم بی‌تجربه‌ای نداریم. هنوز رقبای ما مشخص نیستند و طبیعتا نمی‌دانم با چه کسانی مسابقه می‌دهیم چون باید تا روز بیست‌وششم صبر کنیم اما به این تیم خیلی ایمان دارم.

می‌توانید نتیجه تیم خود را پیش‌بینی کنید؟

اهل پیش‌بینی کردن نیستم. به تیمی که دارم اعتماد کامل دارم و می‌دانم نفرات خوبی را جمع کرده‌ام. نگران نتایج نیستم و می‌دانم پاداش زحمات‌مان را خواهیم گرفت.

در مورد دانشگاه آزاد اسلامی هم صحبت کنیم که می‌دانم به آن علاقه خاصی دارید.

بله، من هم دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی بودم و فوق‌لیسانس فیزیولوژی ورزشی خودم را از این دانشگاه گرفته‌ام و هم اینکه بازیکن و مربی این تیم بوده‌ام. پنج سال برای دانشگاه آزاد اسلامی به میدان رفتم. چهار سال بازیکن بودم و هر سال قهرمان می‌شدیم و یک سال هم مربی بودم و قهرمان شدیم. البته چند سالی است که دیگر از این باشگاه جدا شده‌ام اما خاطرات خوبم را از یاد نمی‌برم.
 

* نویسنده : هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها