• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
بعد از ذوب آهن و استقلال، پرسپولیس هم در دیدار با تیمی از عربستان پیروز شد تا سعودی‌ها در دور رفت لیگ قهرمانان شکست سنگینی مقابل نمایندگان ایران تجربه کنند

ایران 3 - عربستان صفر

دیدار پرسپولیس ایران و الاهلی‌عربستان با برتری دو گله پرسپولیس به پایان رسید و شاگردان برانکو با 4 امتیاز به‌خاطر بازی رودررو در رده سوم گروه قرار گرفتند. نکته جالب اینکه دو نماینده دیگر ایران یعنی استقلال و ذوب‌آهن نیز در مصاف با نمایندگان عربستان به پیروزی رسیدند تا در دور رفت مسابقات هر سه تقابل نمایندگان ایران و عربستان به سود کشورمان خاتمه یابد.

ایران 3 - عربستان صفر

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، تیم‌های فوتبال پرسپولیس ایران و الاهلی‌عربستان از هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا از ساعت 20 شب گذشته در ورزشگاه زعیبل ‌الوصل دوبی‌ امارات به مصاف هم رفتند. تیم داوری از ژاپن یعنی کیمورا هیرویوکی، اوچی شینجی، تاکاگی تاکومی قضاوت این دیدار را برعهده داشتند. برای پرسپولیس در این دیدار علیرضا بیرانوند، سید‌جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، بشار رسن، سیامک نعمتی، علی علیپور و مهدی ترابی و برای حریف عربستانی نیز محمد العویس، حسین عبدالغنی، پائولو دیاز، آدریان سانتوس، عبدالباسط هندی، عبدالرحمن غریب، نوح الموسی، عبدالفتاح عسیری، عمر السوما و جیانی فاریس به میدان رفتند. محمد‌امین اسدی، حسین ماهینی و ابوالفضل درویش‌وند از روی سکو بازی را تماشا کردند.

قبل از این دیدار الاهلی عربستان با 3 امتیاز در رده دوم و پرسپولیس با یک امتیاز قعرنشین گروه چهارم به شمار می‌رفت و به‌نوعی این مسابقه آخرین فرصت شاگردان برانکو بود تا دوباره به آسیا بازگردند.

 تماشاگر ویژه

زلاتکو دالیچ، سرمربی 52 ساله تیم ملی کرواسی در محل اردوی پرسپولیس حضور پیدا کرد. وی به دعوت برانکو ایوانکوویچ آمده بود و میهمان او بود. دالیچ که هدایت تیم ملی کرواسی را همچنان دراختیار دارد، بازی سرخ‌پوشان را از نزدیک و در ورزشگاه به نظاره نشست.

 جو ورزشگاه به سود پرسپولیس

بیش از 700 ایرانی برای تشویق پرسپولیس به ورزشگاه الوصل رفتند. بیشتر تماشاگران حاضر در ورزشگاه، هواداران پرسپولیس بودند و صدای تشویق‌های آنها تمام ورزشگاه را دربر‌گرفته بود. تعداد هواداران الاهلی نیز زیاد نبود. در میان تشویق‌ها، محسن خلیلی با عنوان «محسن رفت ‌و برگشت» تشویق شد.

 تشویق بیرانوند و تذکر به عکاسان

علیرضا بیرانوند که درحال گرم کردن بود، روی یکی، دو صحنه با حرکات نمایشی توپ را کنترل کرد که همین امر موجب تشویق تماشاگران شد. پیش از آغاز بازی نماینده AFC  به عکاسان حاضر تذکر داد تا درجای مشخص شده خود قرار بگیرند. همچنین حسین ماهینی به همراه برخی اعضای کادر پرسپولیس در جایگاه ویژه نظاره‌گر بازی بودند.

 ناراحتی رفیعی

آن‌طور که خبرنگاران ایرانی اعزامی به امارات گزارش کردند سروش رفیعی هنگامی که قصد پیاده‌شدن از اتوبوس پرسپولیس را داشت، ناراحت به‌نظر می‌رسید. ظاهرا او به‌دلیل عدم حضور در ترکیب اصلی ناراحت بوده است.

 تاکتیک جالب تماشاگران ایرانی

هواداران قبل از آغاز سوت بازی به تشویق برانکو به سبک ایسلندی پرداخته و حسابی او را غافلگیر کردند. سرمربی کروات سرخ‌پوشان هم به ابراز احساسات تماشاگران به گرمی پاسخ داد. همچنین پرچم بزرگی از پرسپولیس در جایگاه پشت دروازه سمت راست، خودنمایی می‌کرد.

 نیمه اول؛ برتری پرسپولیس با سوپرگل شجاع

نماینده عربستان بازی را هجومی‌تر شروع کرد و توپ و میدان را دراختیار داشت اما نتوانست موقعیتی جدی را در ۱۰ دقیقه ابتدایی روی دروازه بیرانوند ایجاد کند. پس از آن این شاگردان برانکو بودند که صاحب توپ شدند و چند بار روی دروازه الاهلی خطرناک ظاهر شدند تا اینکه در دقیقه ۱۸ پرسپولیس توانست به گل اول خود دست پیدا کند. اوت‌دستی بلند شیری با برخورد به نوراللهی و دفع ناقص مدافع الاهلی به شجاع خلیل‌زاده رسید که ضربه قیچی زیبای مدافع پرسپولیس دروازه محمد الویس را باز کرد تا سرخ‌پوشان با یک گل پیش بیفتند. پس از آن باز هم پرسپولیس می‌توانست توسط نوراللهی به گل برسد که شوت سرکش این بازیکن از فاصله ۳۰ متری به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

 حفظ گل با وجود حملات حریف

پس از آن بازی کمی آرام شد اما نماینده عربستان دوباره مالک زمین شد و تا دقیقه ۳۶ چند موقعیت نصفه و نیمه را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد و حتی نزدیک بود دروازه بیرانوند روی بی‌دقتی شجاع خلیل‌زاده باز شود اما خروج به‌موقع این دروازه‌بان مانع از گل‌خوردن شاگردان برانکو شد. در دقیقه ۳۷ جدی‌ترین موقعیت الاهلی روی دروازه پرسپولیس به وجود آمد که اوت‌دستی بلند حسین عبدالغنی به عمر السوما رسید که ضربه این بازیکن با خوش‌شانسی بیرانوند و برخورد توپ به محمد نادری به تیر دروازه برخورد و به گل تبدیل نشد. در ادامه تلاش دو تیم فایده نداشت تا پرسپولیس این نیمه را با همان تک‌گل خلیل‌زاده به اتمام برساند.

در این نیمه نکته مشخص این بود که هافبک‌های پرسپولیس پس از گل تلاش می‌کردند تا توپ را حفظ کنند و از پیشروی ممانعت می‌کردند.

 نیمه دوم؛ گل دوم

الاهلی که برای گل بی‌تاب بود نیمه‌دوم را بهتر آغاز کرد. با شروع این نیمه «غریب» پس از دریبل بازیکن تیم پرسپولیس وارد محوطه جریمه شد و توپ را روی دروازه فرستاد اما ضربه مهاجم الاهلی را بیرانوند به زیبایی سیو کرد. با این حال این پرسپولیس بود که در نیمه‌دوم از فرصتی که داشت به بهترین شکل استفاده کرد و گل دوم را هم به‌ثمر رساند. در دقیقه 48 ارسال بشار رسن از روی نقطه کرنر با ضربه سر شجاع خلیل‌زاده همراه شد. در ادامه محمد نادری توپ را روی دروازه فرستاد و توپ با پاس نوراللهی به علیپور رسید و او گل دوم را هم زد. این گل در موقعیتی مشکوک به آفساید به‌ثمر رسید ولی در صحنه آهسته مشخص شد که این گل به‌درستی به ثمر رسیده است.

 ناآمادگی رسن

در دقیقه 50 شوت احمد نوراللهی با اختلاف به بیرون رفت و از سوی دیگر در دقیقه 58 شوت حسین عبدالغنی دراختیار بیرانوند قرار گرفت. در این لحظات بودیمیر به جای رسن به میدان آمد تا سرخ‌ها هجومی‌تر کار را دنبال کنند. قبل از این صحنه رسن از داور ژاپنی کارت زرد گرفته بود و در این بازی هم چندان درخشان ظاهر نشد.

 دوباره تیر

با نزدیک شدن به دقایق میانی نیمه اول الاهلی لحظه‌به‌لحظه فشار خود را بیشتر کرده تا به گل برسد و این پرسپولیسی‌ها بودند که روی ضدحمله چندین فرصت دیگر را برای گلزنی ایجاد کردند. در این لحظات شوت دیدنی و کات‌دار مهدی ترابی با واکنش العویس راهی کرنر شد. در دقیقه 67 نیز در موقعیتی خطرناک شوت عبدالفتاح عسیری به تیر دروازه پرسپولیس برخورد کرد.

در این نیمه عبدالغنی از الاهلی و بودیمیر از پرسپولیس کارت زرد گرفتند. در دقیقه 74 بازی عمر سوما با ماریو بودیمیر درگیری کوچکی پیدا کردند. سیامک نعمتی هم با یکی از بازیکنان الاهلی درگیر شد.

 بازگشت مصلح

در دقایق پایانی باز هم عسیری یک فرصت خطرناک دیگر به وجود آورد که این صحنه نیز با تیزهوشی بیرانوند از دست رفت. در این دقایق نیز مصلح به‌جای ترابی به زمین آمد تا پس از مدت‌ها دوری از میادین به خاطر مصدومیت دوباره فرصت بازی پیدا کند. علیپور هم در دقایق اضافه جای خود را به ربیع‌خواه داد.

 ایران 3-عربستان صفر!

درنهایت این دیدار با برتری دو گله پرسپولیس به پایان رسید و شاگردان برانکو با 4 امتیاز به‌خاطر بازی رودررو در رده سوم گروه قرار گرفتند. نکته جالب اینکه دو نماینده دیگر ایران یعنی استقلال و ذوب‌آهن نیز در مصاف با نمایندگان عربستان به پیروزی رسیدند تا در دور رفت مسابقات هر سه تقابل نمایندگان ایران و عربستان به سود کشورمان خاتمه یابد.

 تساوی پرگل پاختاکور و السد به سود پرسپولیس

در چارچوب مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و در دیدار سوم از گروه D از ساعت 18 و 30 دقیقه دیشب دو همگروهی پرسپولیس یعنی پاختاکور و السد قطر در ازبکستان به مصاف هم رفتند. این دیدار با نتیجه تساوی 2-‌2 خاتمه یافت تا تقسیم امتیازات دو تیم به‌نفع پرسپولیس ختم شود. برای پاختاکور علیجنف 9، کران 41 و برای السد ژاوی 6 و 16 گلزنی کردند. در جدول گروه A پاختاکور با 5 امتیاز در صدر و السد با 4 امتیاز دوم شد. پرسپولیس هم با ۴ امتیاز و به خاطر شکست در بازی رودررو در رده سوم قرار گرفت. الاهلی هم با ۳ امتیاز در این گروه قعرنشین است.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها