• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
یادداشت/ مرتضی موسی‌خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین

سال 98 و اولویت‌های جدید برای دانشگاه

سال 98، سال توسعه بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت‌هایی در حوزه کارآفرینی و کسب درآمدهای جدید برای دانشگاه آزاد اسلامی قزوین است که پیش‌بینی می‌کنیم‌ امسال سال روبه‌جلویی برای دانشگاه خواهد بود.

سال 98 و اولویت‌های جدید برای دانشگاه
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، سال 98، سال توسعه بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت‌هایی در حوزه کارآفرینی و کسب درآمدهای جدید برای دانشگاه است که پیش‌بینی می‌کنیم‌ امسال سال روبه‌جلویی برای دانشگاه خواهد بود به‌خصوص اینکه از سوی ریاست دانشگاه روی این موضوع‌ها ازجمله پرورش مهارت و مهارت‌محوری تاکید زیادی شده است که همه این اقدامات منجر به اشتغال برای فارغ‌التحصیلان ما خواهد شد. این مساله نه‌تنها باری برای کشور نخواهد داشت بلکه باری از روی دوش کشور برمی‌دارد.

از سوی دیگر مرکز فناوری و نوآوری دانشگاه در سال جدید تبدیل به ناحیه نوآوری پیشرفته در استان قزوین خواهد شد. بخشی از این ناحیه نوآوری در حال استفاده است و فاز دوم نیز در سال جدید راه‌اندازی خواهد شد که این مجموعه، یک مرکز بزرگ در فناوری و نوآوری است که درنهایت سعی دارد برای دانشجویان و محققان تبدیل به شرکت‌های نوآورانه شود.

در بحث رباتیک نیز دارای برنامه‌ریزی کاملی هستیم، به‌طوری که قرار است به‌زودی دو تیم ما سفری به چین برای مسابقات رباتیک داشته باشند که با توجه به حمایت‌های مالی برگزارکنندگان، این سفر انجام خواهد شد. بعد از آن پانزدهمین دوره مسابقات ربوکاپ را خواهیم داشت و سعی داریم در همین سال شرکت‌هایی را که در حوزه سخت‌افزاری فعالیت می‌کنند توسعه دهیم. در همین راستا چندی‌پیش شتاب‌دهنده سخت‌افزاری دانشگاه را با حضور معاونت علمی ریاست‌جمهوری رونمایی کردیم و قصد داریم نیازهای داخلی کشور در حوزه سخت‌افزار به‌خصوص در حوزه مهندسی پزشکی را برآورده کنیم. اما در حوزه اشتغال دانشجویان بیشترین برنامه‌هایی که مدنظر داریم، حمایت از جوانان خلاقی است که دارای استعداد و خواهان تولید محصول هستند. نکته اصلی که در اینجا به‌عنوان یک حلقه مفقوده وجود دارد، تجاری‌سازی محصولات دانشجویان و محققان است که امیدواریم با حمایت معاونت پژوهشی بتوانیم در تجاری‌سازی محصولات گام‌های موثرتری برداریم و کمک کنیم محصولات وارد بازار شوند. به هر حال خدمتی که ما می‌توانیم به جامعه انجام دهیم، در حوزه توسعه علوم جدید به‌خصوص علوم مرتبط با نرم‌افزار و بازی‌سازی است که اگر بتوانیم روی آنها برنامه‌ریزی منسجمی انجام دهیم، می‌توانیم به فارغ‌التحصیلان‌مان این اطمینان را بدهیم عمری که در دانشگاه صرف کرده‌اند، بدون فایده نبوده است.

امیدواریم با برنامه‌هایی که امسال داریم، به‌زودی مدل‌های اجرایی آن را اجرا کنیم که مدرسه بازی‌سازی و رباتیک یکی از آنهاست که در قالب مدارس مهارتی معرفی خواهیم کرد. در این میان گام اصلی برای دانشجویان، حمایت از گروه‌های مختلف آموزشی است. تا حالا تمرکزمان روی نرم‌افزار و سخت‌افزار بود که آنها را توسعه دادیم. حتی آزمایشگاه معاملات مجازی بورس را که برای دانشجویان رشته مدیریت و حسابداری است در نظر گرفتیم که تا اواخر فروردین‌ماه راه‌اندازی خواهد شد. این موارد کمک می‌کند دانشجویانی که در دانشگاه ‌هستند، احساس اتلاف وقت نکنند.
 

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها