• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
گزارش «فرهیختگان» از ماجرای جنجالی در فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو

رضوانی: مگر می‌توانیم خانه خودمان را به کسی بدهیم؟

استخر آزادی تنها استخر استاندارد ایران است که در مجموعه ورزشی آزادی واقع شده است اما صحبت‌های زیادی درباره واگذاری استخر آزادی شنیده می‌شود.

رضوانی: مگر می‌توانیم خانه خودمان را به کسی بدهیم؟
 به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو سال جدید را با یک خبر بد آغاز کرد؛ «واگذاری استخر آزادی به بخش خصوصی خبری که در چند روز گذشته در رسانه‌های مختلف منتشر شده و مسئولان و ورزشکاران این رشته نیز در مصاحبه‌های گوناگون ناراحتی و نگرانی خود را از این اتفاق نشان دادند و حتی مسئولان فدراسیون تا پای استعفا هم رفتند اما دریغ از یک واکنش از سوی وزارت ورزش!

این استخر تنها استخر استاندارد ایران است که در مجموعه ورزشی آزادی واقع شده است اما صحبت‌های زیادی درباره واگذاری استخر آزادی شنیده می‌شود. بعد از اینکه اعلام شد شرکت توسعه قصد دارد این استخر را به بخش خصوصی واگذار کند، با انتشار مصاحبه‌های مختلف، اعلام شد استخر به فدراسیون نجات‌غریق داده خواهد شد.

شایعات زیادی در این باره مطرح شده که مهم‌ترین آن درباره استفاده یک فدراسیون ورزش همگانی از استخر قهرمانی است. صحبت‌هایی مطرح شده مبنی‌بر اینکه آقازاده‌ای در هیات‌رئیسه فدراسیون نجات‌غریق عضو بوده و قرار است این استخر به مدت طولانی به وی واگذار شود اما این موضوع از سوی رئیس فدراسیون شنا تایید نشد.

محسن رضوانی، رئیس فدراسیون شنا در گفت‌وگو با «فرهیختگان» در این باره گفت: «این استخر خانه فدراسیون شنا محسوب می‌شود، بنابراین هر شخصی که در فدراسیون مسئولیت بگیرد این استخر باید در اختیار فدراسیون شنا باشد. استخر آزادی تنها استخری است که استاندارد است و نمی‌توان هیچ ایرادی روی آن گذاشت. هم از نظر بحث دایو‌ها، هم واترپلو و از هر نظر دیگری  که بگویید این استخر مشکلی ندارد.»

وی ادامه داد: «اینکه برخی می‌گویند رضوانی گفته این استخر را نمی‌خواهیم، خیر این‌طور نیست. مگر می‌توانیم خانه خودمان را به کسی بدهیم؟ این صحبت‌ها برای سال 94 است که من گفته بودم استخر را سانسی به ما بدهید نه اینکه از ما بگیرید.»

رئیس فدراسیون شنا درباره استخر 9 دی هم گفت: «برخی می‌گویند ما استخر 9 دی را داریم. این استخر 25 سال است در اختیار فدراسیون قرار گرفته و توسط فدراسیون ساخته شده است. فدراسیون شنا سه رشته دارد بنابراین این استخرها لازم است.»

رضوانی از جلسه با محمدرضا داورزنی، معاون حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و حسن کریمی رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برای حل این مشکل خبر داد و خاطرنشان کرد: «من از وزیر ورزش و معاون وزارتخانه تشکر می‌کنم که از ورزش حمایت می‌کنند. قرار است روز چهارشنبه جلسه‌ای داشته باشیم و امیدوارم این مشکل حل شود.»

وی در پاسخ به این سوال که شایعاتی مطرح شده مبنی‌بر اینکه حامد آقازاده فرزند معاون سابق مالی وزارت ورزش در نظر دارد این استخر را تحویل بگیرد، تصریح کرد: «اصلا چنین چیزی مطرح نیست و این موضوع را تایید نمی‌کنم.»

 

* نویسنده : بهاره محمدی روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها