• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
یک قدم رو به جلو برای تاتنهام

به ورزشگاه بی‌نامِ یک بیلیونیِ زنبق‌ها خوش آمدید

طبق گفته سازندگان، این پروژه چیزی حدود یک بیلیون پوند هزینه در برداشته است. استادیومی 9 طبقه که 48متر ارتفاع دارد. کاشی‌های تزئینی و پازل‌های شیشه‌ای بیرون از آن کار شده و به زیبایی کار افزوده است.

به ورزشگاه بی‌نامِ یک بیلیونیِ زنبق‌ها خوش آمدید
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، به قول لن لیدمن، خبرنگار انگلیسی، تاتنهام با ساختن ورزشگاه جدید خود، قدمی برای رسیدن به سطحی بالاتر برداشت. استادیومی که از سال 2007 قرار بود احداث شود اما به دلایل مختلف به تاخیر افتاد و نهایتا در دو فاز و از سال 2016 استارت خورد. پس از پایان فصل 2017-2016 و بعد از به انجام رسیدن آخرین بازی خانگی تاتنهام، ورزشگاه وایت هارت‌لین تخریب شد و فاز دوم رسما آغاز شد.

حالا پس از حدود سه سال این پروژه عظیم به اتمام رسید. یک ورزشگاه فوق‌العاده زیبا، شکیل و چندمنظوره ساخته شد تا دیگر به جای ومبلی بــازی‌هــای سفــیدپوشان لــندنی در استادیوم خانگی خودشان برگزار شود. استادیومی که 62 هزار و 62 نفر گنجایش دارد و از ورزشگاه قبلی‌شان حدود 26هزار صندلی بیشتر در خود جای داده است.

طبق گفته سازندگان، این پروژه چیزی حدود یک بیلیون پوند هزینه در برداشته است. استادیومی 9 طبقه که 48متر ارتفاع دارد. کاشی‌های تزئینی و پازل‌های شیشه‌ای بیرون از آن کار شده و به زیبایی کار افزوده است.

 صندلی تماشاچیان با زاویه 35 درجه ساخته شده تا فشار حاضران در ورزشگاه روی زمین بیش از پیش حس شود. اندازه زمین چمن دقیقا شبیه اولدترافورد و ومبلی است( 68در105)، چمن مصنوعی برای برگزاری مسابقات NHL در آن ترتیب داده شده است. رستوران‌های مجهز، وای‌فای رایگان، استخر، سالن استراحت برای بازیکنان، کادر فنی و خانواده‌هایشان، منطقه مخصوص برای گرم کردن پیش از شروع بازی، کافی شاپ و... جزء مهم‌ترین امکانات این ورزشگاه بدون نام است! بله. مسئولان باشگاه قرار است نام ورزشگاه را به یک برند معروف بفروشند. فعلا این استادیوم یک بیلیونی را با نام «ورزشگاه تاتنهام هاتسپر» یا «وایت هارت‌لین جدید» خطاب می‌کنند.

جالب است بدانید که افتتاحیه «نیووارت هارت‌لین» در بازی تاتنهام و کریستال پالاس که منجر به برتری 2 بر صفر زنبق‌ها شد؛ نبود. بلکه پیش از آن و در 24 مارس تیم زیر 18 ساله‌های باشگاه موفق شد ساوتهمپتون را با نتیجه 3 بر یک شکست دهد و 6 روز بعد اسطوره‌های باشگاه مقابل همتایان خود در اینتر 5 بر 4 شکست خوردند.

 با این حال در دیدار برابر پالاس، 59هزار نفر به ورزشگاه روانه شدند تا رکوردی جدید برای تاتنهام در لیگ جزیره از حیث حضور تماشاگران به ثبت برسد. بی‌تردید این پروژه بزرگ می‌تواند تاتنهام را در مسیر قهرمانی در لیگ برتر قرار داده و به کنایه‌ها مبنی‌بر بی‌جام بودن این تیم پایان دهد. البته آنها باید بدانند که برای پیدا کردن شخصیت قهرمانی و رقابت با غول‌های قدرتمند جزیره باید کمی بیشتر در بازار نقل و انتقالات هم فعالیت داشته باشند و دست به جیب شوند. آخرین خرید آنها در ژانویه 2018 بود. جایی که لوکاس مورا  با 24 میلیون یورو به خدمت گرفته شد.

 

* نویسنده : نوید استاد رحیمی روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها