• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

نگاهی به وضع نمایندگان ایران در آسیا

پرسپولیس در بازی اول در تهران مساوی کرد و بازی دوم را باخت. برای برانکویی که در چند سال اخیر محبوبیت بی‌اندازه‌ای بین هواداران تیمش پیدا کرده، نیم‌فصل دوم لیگ، نیم‌فصل آغاز ترک‌خوردن آن چهره هوادارپسندی است که از خود به نمایش گذاشته.

نگاهی به وضع نمایندگان ایران در آسیا
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، دو بازی و یک امتیاز و حضور در قعر جدول؛ این حاصل عملکرد استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیاست. ذوب‌آهن هم در گروهی آسان‌تر با چهار امتیاز وضعیت بهتری را تجربه می‌کند. در این مطلب تمرکز ابتدایی ما روی وضعیت دو تیم تهرانی است و بعد به ذوب‌آهن هم خواهیم پرداخت.

1- پرسپولیس در بازی اول در تهران مساوی کرد و بازی دوم را باخت. برای برانکویی که در چند سال اخیر محبوبیت بی‌اندازه‌ای بین هواداران تیمش پیدا کرده، نیم‌فصل دوم لیگ، نیم‌فصل آغاز ترک‌خوردن آن چهره هوادارپسندی است که از خود به نمایش گذاشته. وارد بحث‌های مربوط به داوری نمی‌شوم، چون جای آن اینجا نیست. برانکو حالا به خاطر چیدن ترکیب اصلی، تعویض‌های بسیار بی‌اثر و دیرهنگام و حتی بیرون گذاشتن چند بازیکن مهم و کلیدی، به‌آرامی مورد نقد هوادارانی قرار می‌گیرد که هنوز زیر کامنت‌هایشان هشتگ «هرچه برانکو بگوید» را می‌زنند! هواداران پرسپولیس که فصل قبل با نایب‌قهرمانی تیم دست و پا بسته خود هم کیف کرده بودند، حالا متعجب هستند که چرا برانکو با وجود باز بودن نسبی دستش در فصل نقل‌وانتقالات، نه‌تنها تیمش را قوی‌تر نکرده بلکه آن هارمونی یکدست فصل قبل را نیز از دست داده. اگرچه هوادار پرسپولیس این روزها سرش گرم اعتراض به داوری و تجمع مقابل وزارت ورزش است اما به‌آرامی انتقادهایش نسبت به محافظه‌کار بودن بیش از حد برانکو آغاز شده. به نظر می‌رسد با رفتن کی‌روش و پایان جنگ‌هایش با برانکو، حالا هواداران پرسپولیس از طرفداری احساسی از سرمربی خود دست کشیده‌اند و کمی منتقدانه‌تر به او نگاه می‌کنند، مخصوصا در چند بازی اخیر که تیمش کمتر نتیجه گرفته است.

2- استقلال وینفرد شفر در آسیا شروع بدی داشت؛ یک شکست خارج از خانه و یک تساوی خانگی سبب شد این تیم به قعر جدول گروهش سقوط کند. شفر برخلاف برانکو مشکل کمبود یار ندارد و خریدهای خارجی باشگاه در نیم‌فصل دوم اتفاقا خیلی هم عملکرد خوبی داشته‌ و موتور محرک تیم در جدول هم شده‌اند. در آسیا اما استقلال هم مثل پرسپولیس درگیر یک گروه واقعا سنگین است، ضمن اینکه شفر معمولا نشان داده مرد بازی‌های بزرگ نیست. غیبت تیام امسال بزرگ‌ترین ضربه‌اش را در همین دو بازی آسیایی نشان داد و ما را دوباره برد سر همان سوال ممنوعه: «چگونه یک آلمانی مدیربرنامه‌های تیام شد؟»

3- در مورد ذوب‌آهن چه بنویسیم؟ استقلال و پرسپولیس در لیگ وضعیت خوبی دارند و ذوب‌آهن ندارد. ذوب‌آهن در آسیا وضعیت خوبی دارد و سرخابی‌ها ندارند. منصوریان بعد از یک دوره سرشار از نتایج ناامیدکننده با تیمش در لیگ، حالا به‌آرامی و به مدد جادوی نتیجه گرفتن در لیگ قهرمانان آسیا می‌تواند به بازسازی روحی روانی تیمش امیدوار باشد. آنها در چندبازی اخیر خود نتایج خوبی گرفته‌اند که کمک می‌کند کمی امیدهای خود برای ادامه فصل را افزایش دهند. بعد از صعود ذوب‌آهن از مرحله پلی‌آف برای منصوریان نوشتم شاید بتواند به کمک صعود از گروه خود در لیگ قهرمانان آسیا کمی برند مربیگری خود را زنده کند. فعلا شروعش خوب بوده، ببینیم در ادامه چه خواهد کرد.

 

* نویسنده : هومن جعفری روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها