• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
بازتاب حذف اتلتیکو با درخشش رونالدو

انتقام کریس از مادرید

یوونتوسی‌ها در دیدار رفت در خانه اتلتیکو مادرید با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورده بودند اما در دیدار برگشت با ارائه یک بازی خوب، موفق شدند با سه گل رونالدو به پیروزی برسند و به مرحله بعد راه پیدا کنند.

انتقام کریس از مادرید
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، جدال حساس یوونتوس و اتلتیکو مادرید بدون تردید گل مسابقات هفته بود، شاید فقط به یک دلیل و آن هم رونالدو، ابرستاره‌ای که تمام نمی‌شود، افت نمی‌کند و روزبه‌روز رشد بیشتر و درخشش خیره‌‌کننده‌تری دارد. گورخرهای تورین در مصاف با خرس‌های مادرید دست به کار بزرگی زدند و درخشیدند.

در این میان ماجرای کریستیانو رونالدو و مادرید هم به فضای هیجانی بازی گره خورده بود. هواداران رئال مادرید بر سر دوراهی ناکامی اتلتیکو و ناکامی رونالدو مانده بودند. هر دو مورد برایشان جذاب بود و دوست داشتنی. درنهایت اما این کریس بود که معنای ناکامی را به کل مادرید آموزش داد. او در مصاحبه با وب‌سایت «یوفام» گفت: «این پیروزی، نتیجه ذهنیت و شخصیت لیگ قهرمانان اروپایی است و هر تیمی شایسته این مهم نیست.»

یوونتوسی‌ها در دیدار رفت در خانه اتلتیکو مادرید با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورده بودند اما در دیدار برگشت با ارائه یک بازی خوب، موفق شدند با سه گل رونالدو به پیروزی برسند و به مرحله بعد راه پیدا کنند. رونالدو ادامه داد: «امشب باید یک شب خاص می‌شد و شد. نه‌تنها به خاطر گل‌هایی که به ثمر رساندم، بلکه به خاطر تیم و عملکرد فوق‌العاده‌اش. این چیزی است که یوونتوس به خاطر کمک کردن در چنین شب‌های مهمی من را به خدمت گرفت.»

یووه بازی را تهاجمی شروع کرد و خیلی زود به آنچه استحقاقش را داشت دست پیدا کرد. یووه در ادامه راه نیز فوق‌العاده بود و اتلتیکو واقعا برابر این تیم کامل حرفی برای گفتن نداشت. ضربه سر کریستیانو رونالدو چنان باب میل اهالی رسانه بود که مانوئل استبان، نویسنده اسپانیایی متنفر از رونالدو را هم وادار به تسلیم برابر او و ستایش کریس کرد. یووه در نیمه دوم هم فوق‌العاده بود و نشان داد اتلتیکو تیم مدعی لالیگایی نیز توان رویارویی با این شخصیت اروپایی را ندارد. بازیکنان اتلتیکو که خطر حذف را احساس کرده بودند، به بازی هجومی روی آوردند اما باز هم این یوونتوسی‌ها بودند که موقعیت‌های خطرناک‌تری روی دروازه حریف ایجاد می‌کردند. فشار حملات یووه در دقایق پایانی افزایش پیدا کرد و درنهایت این نماینده باشکوه و محق تورین بود که راهی مرحله بعدی شد.

 سرمربی یوونتوس پس از این بازی در مصاحبه با «توتواسپورت» ایتالیا گفت: «می‌خواستیم در دیدار رفت این‌طور بازی کنیم. بازیکنان من بازی فوق‌العاده‌ای ارائه دادند. آنها تکنیک، دقت و توان هجومی لازم را داشتند. اکنون باید روی سری‌آ تمرکز کنیم. باید امتیازات لازم را جمع‌آوری کرده تا از خط پایان عبور کنیم و سپس درنهایت آرامش به لیگ قهرمانان اروپا فکر کنیم.» پس از این بازی نیز بوفون با نوشتن پیامی در اینستاگرامش، صعود تیم سابقش را تبریک گفت. آلگری در این مورد گفت: «از جیجی متشکریم. او در یووه تاریخ‌سازی کرده است. ما هم بازی پاری‌سن‌ژرمن را تماشا کردیم و از اینکه اوضاع به آن شکل پیش رفت، ناراحت شدیم.»

نکته مهم دیگر سخنان جنجالی سیمئونه بود، او در نشست خبری خود گفت: «ما بد نبودیم، فقط یووه بهتر بود. یوونتوس بهتر بازی کرد. ما روی ضربه سر آلوارو موراتا، فرصت داشتیم اما فقط همین. یووه دائما فشار وارد کرد و وارد محوطه جریمه ما شد؛ بنابراین ما باید دفاع می‌کردیم و کار دیگری از دست ما بر نمی‌آمد. بگذارید واضح بیان کنم، ما به این خاطر که بد بودیم، حذف نشدیم، بلکه به دلیل خوب بودن یوونتوس، حذف شدیم. وقتی این اتفاق می‌افتد، تنها باید به احترام حریف، کلاه از سر بردارید.» شادی پس از گل رونالدو اما حاشیه‌ساز شد و احتمال زیادی وجود دارد که کمیته انضباطی یوفا جریمه‌ای سخت برای این بازیکن در نظر بگیرد. حالا همه رقبا به کابوسی به نام یوونتوس و امپراتوری به اسم کریستیانو رونالدو فکر می‌کنند. پپ گواردیولا حق دارد نگران رویارویی مردانش با تیمی در حد و اندازه‌های یوونتوس باشد. کریس از کل مادرید انتقام گرفت و حق دارد خوشحال‌ترین مرد دنیای فوتبال باشد. ابرستاره‌ای که رکوردها را یک به یک به نام خود سند می‌زند. حالا فلورنتینو پرس باید قیمت واقعی رونالدو را محاسبه کند و در خلوت خود میزان شکست اقتصادی وارد شده بر باشگاه رئال مادرید را تخمین بزند.

 

* مترجم : بابک سرانی‌آذر

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها