• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
یادداشت/ محمود عاطفی فعال فرهنگی

سلبریتی‌ها فرم‌های ویزای آمریکایی‌شان را چگونه پر می‌کنند؟

بعد از تشدید تهاجمات رسانه‌ای ترامپ علیه ایران، لحن این‌دسته از سلبریتی‌های وطنی هم تندتر شد و همه به تکرار عبارت واحد «۴۰ سال» در لحن اعتراض‌‌گونه خود پرداختند. این لحن واحد که در کلام یک‌سری چهره‌های مشهور وطنی تکرار می‌شود، چیزی است که قرار است ترجمه شود تا بعد آن را به اداره مهاجرت آمریکا ارائه دهند تا شاید موجبات اخذ اقامت و بعضا تمدید اقامت آنان را در آمریکا فراهم آورد.

سلبریتی‌ها فرم‌های ویزای آمریکایی‌شان را چگونه پر می‌کنند؟

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، در دور دوم ریاست‌جمهوری اوباما به دستور وی طرح جدید اعطای اقامت به یک‌سری از هنرمندان و اصطلاحا سلبریتی‌ها به‌صورت هدفمند آغاز شد. در همان ایام موجی از اعطای اقامت آمریکا به هنرمندان ایرانی صورت گرفت، فرقی هم ظاهرا نمی‌کرد هم این طرفی‌ها و هم آن طرفی‌ها متقاضی اقامت آمریکا شدند. 

ظاهرا در ادامه این قانون اعطای اقامت خاص به سلبریتی‌ها از سال گذشته در آمریکا ترامپ به وزارت امور خارجه‌اش دستور جدیدی درمورد اعطای اقامت به این افراد می‌دهد.  طبق دستور جدید، اینها باید تمام مواضع و فعالیت‌های رسانه‌ای را که طی پنج‌سال گذشته در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی گرفتند، به انگلیسی ترجمه می‌کردند و تحویل اداره اقامت آمریکا می‌دادند. الان موسساتی که در ایران فیکسر هستند و خدمات کارهای اقامتی این‌گونه افراد را در خارج از کشور انجام می‌دهند در سایت‌های خود به‌صراحت تاکید کرده‌اند که با توجه به این قانون جدید اعطای اقامت در آمریکا، اگر فکر می‌کنید در پنج‌سال اخیر پست‌هایی در فضای مجازی دارید که ممکن است باعث ایجاد مشکل برای اقامت آمریکا شود، بروید و آنها را پاک کنید! حالا شما ببینید تمامی اعلام‌نظر و مواضعی که انتظار می‌رود این سلبریتی‌ها درمورد مسائل سیاسی و اجتماعی کنند و نمی‌کنند و به‌عبارتی سکوت‌هایشان را می‌شود در خط همین قضیه فهمید.

مردم ما شاهدند که بعد از ابلاغ این قانون جدید چطور تعدادی از این چهره‌های مشهور رو به ایراد سخنرانی و توئیت‌نگاری و اعلام مواضع ساختارشکنانه مناسب اخذ یا تمدید گرین‌کارت آمریکا بود، آوردند که مصادیق آن قبل از دهه فجر و جشنواره فیلم فجر امسال به‌صورت متعدد مشاهده شد و حتی از فرصت پیش‌آمده در مجلس تشییع جنازه هنرمندی که اخیرا فوت کرد نیز نگذشتند!

جالب این است که بعد از تشدید تهاجمات رسانه‌ای ترامپ علیه ایران، لحن این‌دسته از سلبریتی‌های وطنی هم تندتر شد و همه به تکرار عبارت واحد «۴۰ سال» در لحن اعتراض‌‌گونه خود پرداختند. این لحن واحد که در کلام یک‌سری چهره‌های مشهور وطنی تکرار می‌شود، چیزی است که قرار است ترجمه شود تا بعد آن را به اداره مهاجرت آمریکا ارائه دهند تا شاید موجبات اخذ اقامت و بعضا تمدید اقامت آنان را در آمریکا فراهم آورد. بیان این حرف‌ها یعنی ما دگراندیش هستیم و ببینید که این حرف‌ها را حتی در تریبون‌های رسمی‌شان بیان می‌کنیم. شما می‌توانید خبر این قانون جدید برای مهاجران را در «دویچه‌وله» و «بی‌بی‌سی‌فارسی» هم ببینید.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها