• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
نمایندگان ایران توان جبران ناکامی هفته اول را دارند

برانکو عجله کرد

برانکو باید بازیکنان جدید را به‌مرور به ترکیب تیمش اضافه می‌کرد و نباید به یکباره این اتفاق رخ می‌داد. او درخصوص اضافه‌شدن مهره‌های جدید به ترکیب تیمش عجله کرد، هرچند امیدوارم این نفرات زودتر به هماهنگی برسند و بتوانند به پرسپولیس کمک کنند.

برانکو عجله کرد
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، طبیعتا بازی‌های لیگ قهرمانان برای همه تیم‌ها در آسیا سخت می‌شود، آن‌هم با توجه به تغییراتی که در ترکیب‌شان داده‌اند و پرسپولیس هم با وجود تغییراتی که داشت از این قاعده مستثنی نبود. هنوز بازیکنان جدید شکل خوبی در تاکتیک تیمی به خود نگرفته و جا نیفتاده‌اند و همین موضوع یک مقدار روند بازی‌کردن تیم را سخت می‌کند. وقتی پرسپولیس روان بازی نمی‌کند به خاطر وجود بازیکنان جدید است؛ هرچند آنها باکیفیت هستند اما یک مقدار زمان می‌برد تا در تاکتیک تیمی جا بیفتند و بتوانند جواب بدهند. اما اشکال بزرگ این است که حیف است در اول کار این امتیازات را از دست بدهیم، چون بعد از آن دیگر جمع‌کردن امتیازات سخت می‌شود.

پرسپولیس مقابل پاختاکور نسبت به انتظاری که از این تیم می‌رفت بازی خوبی را ارائه نکرد. انتظار داشتیم با وجود اینکه پرسپولیس در خانه و در مقابل تماشاگرانش بازی می‌کرد، بتواند بازی بهتر و مهیج‌تری را ارائه کند و نتیجه بهتری هم بگیرد که این اتفاق نیفتاد اما اعتقاد دارم تیم در آینده بهتر خواهد شد. هرچند فدراسیون فوتبال هم باید به تیم‌های آسیایی کمک کرده و از آنها حمایت کند تا آنها با یک برنامه بهتر و ریکاوری مناسب‌تر برای دیدارهای هفته‌های بعد آماده و مهیا شوند. اگر در این بین یکی، دو بازی هم لغو شده و به زمان دیگری موکول شود، جای دوری نرفته و پرسپولیس می‌تواند به‌طور قطع با آمادگی بالاتری در دیدارهای آسیایی بعدی ظاهر شود. در غیر این صورت با روال فعلی نه‌تنها پرسپولیس بلکه سایر تیم‌های آسیایی نیز شانس صعود از گروه خود را نخواهند داشت. البته فشردگی دیدارهای لیگ مختص سایر کشورهای غرب آسیا هم هست اما نکته کلیدی اینجاست که فدراسیون فوتبال باید مراقب این تیم‌ها باشد، به این شکل که از فشردگی دیدارها کم کند تا این تیم‌ها استراحت بیشتری برای ریکاوری برای حضور مقتدرانه‌تر در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشند.

پرسپولیس به نسبت سایر دیدارهای مرحله گروهی در دیدار اول، کار راحت‌تری را در پیش داشت و من معتقدم هر تیمی که بتواند 3 امتیاز دیدارهای اول خود را کسب کند، هم از لحاظ امتیازی و هم از لحاظ روحی و روانی، این موضوع می‌تواند کمک‌حال باشد و به روند رو‌به‌رشد تیم‌ها کمک کند که متاسفانه هر 3 تیم ایرانی از تحقق این امر بازماندند. همین موضوع می‌تواند در ادامه کار صعود را سخت کند اما باز هم من معتقدم دور از دسترس نیست که در ادامه راه شرایط را بهتر کرده و حتی ناکامی هفته اول را هم جبران کرد. پرسپولیس می‌تواند به موفقیت در هفته‌های بعدی امیدوار باشد و فقط باید هماهنگی‌اش را بیشتر کند و زودتر به آن برسد تا این موضوع بتواند به این تیم کمک کند.

معتقدم برانکو باید بازیکنان جدید را به‌مرور به ترکیب تیمش اضافه می‌کرد و نباید به یکباره این اتفاق رخ می‌داد. او درخصوص اضافه‌شدن مهره‌های جدید به ترکیب تیمش عجله کرد، هرچند امیدوارم این نفرات زودتر به هماهنگی برسند و بتوانند به پرسپولیس کمک کنند.

 

* نویسنده : حمید درخشان کارشناس فوتبال

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها