• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
برای حقیقی، خطیر و مدیر مجموعه انقلاب

همه مقصرید!

از خطیر باید بپرسیم آیا واقعا هیچ حرفی برای تحریک حقیقی به زبان نیاورده است؟ یعنی حقیقی و مربی‌اش دروغ می‌گویند که او به مادر حقیقی فحاشی کرده و از واژه لنگی استفاده کرده. اگر بپذیریم حقیقی دروغ گفته باز هم خطیر باید بابت ورود غیرحرفه‌ای‌اش به داخل زمین و تحریک حقیقی پاسخگو باشد.

همه مقصرید!
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، بیایید تقصیرات را گردن یک نفر نیندازیم. وقتی هیجان‌زده می‌شویم سریع می‌خواهیم قضاوت کنیم و مقصر را معرفی کرده و پرونده را ببندیم. بهترین مقصر هم همان کسی است که نقش ضارب را ایفا کرده. الان چند روزی است همه ما از حرکت زشت علیرضا حقیقی در ماجرای مجموعه انقلاب نوشته‌ایم. حقیقتا هم حرکتش زشت و بی‌فکرانه بود. یعنی یک جوان صاحب‌نام در فوتبال نباید بداند چنین برخوردهایی ممکن است منجر به اتفاقاتی شود که غیرقابل جبران باشد؟ این ایراد واقعا به حقیقی وارد است که چرا نمی‌تواند کنترل لازم را روی رفتار و حرکاتش داشته باشد و چرا باید زود از کوره دربرود اما چون معاون باشگاه استقلال دچار جراحاتی شده، در بروز ماجرا بی‌تقصیر است؟ یعنی باید باور کنیم یک‌طرف دعوا مظلومان مورد تهاجم عصبی و دیوانه‌وار طرف دیگر دعوا قرار گرفته است. اجازه بدهید اول از همه از مدیریت مجموعه انقلاب انتقاد کنیم. از حراستی که ظاهرا وظیفه‌اش فقط حضور در محل وقوع درگیری است. مدیر محترم این مجموعه می‌گوید با درخواست حقیقی و نامه‌ای که از شرکت تجهیز آورده بود، مساعدت کردند این بازیکن ملی بتواند تمریناتش را در این زمین انجام دهد.

آیا این مدیریت محترم بعد از عقد قرارداد با تیم استقلال و دریافت پول از این باشگاه نباید سریعا به این بازیکن و مدیرش اطلاع می‌داد که زمین را باید تحویل بدهند؟! مقصر بی‌خبر گذاشتن حقیقی و مربی‌اش و حرکت مالکانه خطیر در این زمین آیا به‌واسطه سهل‌انگاری مدیریت مجموعه ورزشی انقلاب نیست؟! آیا نباید قبل از بروز این اتفاق فردی از جانب مدیریت یا حراست مجموعه به حقیقی و مربی‌اش مراجعه می‌کردند و او را در جریان اتفاقات می‌گذاشتند؟ کار حراست فقط دخالت کردن هنگام بروز حادثه نیست. این مجموعه باید کارهای پیشگیرانه هم در دستور کار خود قرار دهد. چرا آنها مانع ورود خطیر به این زمین هنگام تمرین فرد دیگر نشده‌اند؟

وقتی خطیر با لباس‌شخصی وارد زمین فوتبال می‌شود این حق برای کسانی‌که درحال تمرین هستند وجود دارد تا از بخواهند زمین را ترک کند. فقط بگویید آیا به یک خبرنگار اجازه داده می‌شود به‌راحتی وارد زمین تمرین یک تیم شود؟! معاون یک باشگاه هم می‌تواند از امتیاز اجاره زمین استفاده کند اما زمانی این مجوز را دارد که افراد درحال تمرین از عقد قرارداد جدید آن باشگاه خبر داشته باشند و تمرین آنها تمام شود و سلسله مراتب به‌درستی رعایت شده باشد. پس تا اینجا مدیریت مجموعه انقلاب و حراست آن در بروز این اتفاق بی‌تقصیر نیستند.  حقیقی هم در برخورد زشت و تندش قطعا مقصر است اما ما آثار جنون در این بازیکن نمی‌بینیم که بی‌دلیل بخواهد به یک نفر حمله کند. خطیر قطعا در بروز این حادثه مقصر بوده است. چرا باید موقع تمرین به داخل زمین برود. چرا نباید با کمک حراست حقیقی را فرابخواند و به او موضوع قرارداد جدید را اعلام کند. از خطیر باید بپرسیم آیا واقعا هیچ حرفی برای تحریک حقیقی به زبان نیاورده است؟ یعنی حقیقی و مربی‌اش دروغ می‌گویند که او به مادر حقیقی فحاشی کرده و از واژه لنگی استفاده کرده. اگر بپذیریم حقیقی دروغ گفته باز هم خطیر باید بابت ورود غیرحرفه‌ای‌اش به داخل زمین و تحریک حقیقی پاسخگو باشد. هرچند بعید می‌دانیم حقیقی یک مجنون تمام‌عیار باشد و بی‌دلیل به کسی حمله‌ور شود. همه در بروز این حادثه تلخ مقصر هستند. بهتر است برای همه مقصرها به اندازه تقصیرات‌شان عدالت را جاری کنید.

 

* نویسنده : اردلان بزرگ‌نیا روزنامه‌نگار

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها