• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
محمد معتمدی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

ساز و آواز باید با زمانه وفق پیدا کند

معتمدی درباره این آلبوم و قطعاتش گفت: «تلاش کردیم روح حاکم بر این قطعات، روح موسیقی اصیل ایرانی باشد؛ اما زینت و تذهیب و رنگ‌آمیزی‌اش جدید و مدرن باشد. من فکر می‌کنم ساز و آواز هم اگر بخواهد در میان مردم جا باز کند، باید حتما با زمانه‌اش وفق پیدا کند.»

ساز و آواز باید با زمانه وفق پیدا کند
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، محمد معتمدی درباره حال و روز این روزهای موسیقی در کشورمان در گفت‌وگو با «فرهیختگان» گفت: «شناخت مخاطب اولین چیزی است که در موسیقی باید به آن توجه کرد، وقتی مخاطب را بشناسیم به راحتی می‌توانیم راه ورود به ذهن و قلبش را پیدا کنیم. باید برای اینکه این راه را بشناسیم، برنامه داشته باشیم. نمی‌شود بدون برنامه عمل کرد. موسیقی سنتی باید تا حدی از مضامین کاملا عارفانه به مضامین اجتماعی و عاشقانه و حتی روزمره هجرت کند. کما اینکه در گذشته این‌گونه بوده است. در جای دیگری گفتم، سال‌هاست تصور مردم از موسیقی سنتی آن‌چیزی است که با شعر حافظ و سعدی عرضه می‌شود. در صورتی که ما در گذشته از ماشین مشتی ممدلی تا یکی یه پول خروس داشتیم.»

معتمدی درباره آلبوم «حالا که می‌روی» و قطعاتش گفت: «تلاش کردیم روح حاکم بر این قطعات، روح موسیقی اصیل ایرانی باشد؛ اما زینت و تذهیب و رنگ‌آمیزی‌اش جدید و مدرن باشد. من فکر می‌کنم ساز و آواز هم اگر بخواهد در میان مردم جا باز کند، باید حتما با زمانه‌اش وفق پیدا کند.»

این خواننده درباره انتخاب قطعه ماکان‌بند در برنامه موسیقی ما هم گفت: «ببینید ما نمی‌توانیم بگوییم یک موسیقی بد است، قبلا هم گفتم بالاخره این نوع موسیقی هم لازم است اما خب عادت کردن گوش مخاطب به این موسیقی حرف دیگری است اما در کل بالاخره موسیقی عروسی و شاد با موسیقی‌ای که من می‌خوانم متفاوت است.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها