• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

شهرداری شورای شهر را دور زد

چند وقت پیش بود خبری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی‌بر اینکه از بسیاری از خودروهایی که در محدوده زوج و فرد تردد کردند عوارض کم شده است. خبری که ابتدا تقریبا همه آن را تکذیب کردند؛ از پلیس راهنمایی و رانندگی تا اعضای شورای شهر و... اما درنهایت مشخص شد چنین اتفاقی افتاده است.

شهرداری شورای شهر را دور زد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، حواشی شورای شهر پنجم انگار قصد تمام شدن ندارد و چنان بر متن آن سوار شده است که رسانه هم با تمام فراغتی که گهگدار به آن دست می‌دهد، مجال پرداخت به تمام حواشی آن را ندارد. کم‌کم آماده آن می‌شدیم که از وضعیت نامناسب شهر و عدم‌آمادگی شهر برای مراسم 22 بهمن در وجوه مختلف بصری و عمرانی و... بنویسیم که دوباره مدیریت شهری پیش‌دستی کرد و سوژه مهم‌تری ایجاد کرد که به آن پرداخته شود.

چند وقت پیش بود خبری در رسانه‌ها منتشر شد مبنی‌بر اینکه از بسیاری از خودروهایی که در محدوده زوج و فرد تردد کردند عوارض کم شده است. خبری که ابتدا تقریبا همه آن را تکذیب کردند؛ از پلیس راهنمایی و رانندگی تا اعضای شورای شهر و... اما درنهایت مشخص شد چنین اتفاقی افتاده است.

بعد از این اما واکنش‌ها متفاوت شد و تقریبا کسی دریافت عوارض را انکار نکرد و همه جز پیروز حناچی، شهردار تهران و محسن پورسیدآقایی معاون حمل‌ونقل و ترافیک گفتند این کار غیرقانونی و مصوبه شورای شهر تهران است.

چندی پیش پورسید‌آقایی در این باره گفت: «خودروهایی که با پلاک مخالف وارد محدوده زوج و فرد می‌شوند باید طرح ترافیک بخرند، ما درخصوص شفاف‌سازی این قانون به رئیس شورای شهر نامه‌ای نوشتیم و درخواست کردیم این قانون را شفاف کنند.»

حناچی هم درباره اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد خاطرنشان کرد: «اخذ هزینه بابت تردد در زوج یا فرد قانونی و دارای مصوبه است.»

همه اینها دقیقا بعد از اظهارات پلیس، اعضای شورای شهر و فرمانداری تهران است که همگی متفق‌القول اعلام کردند اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد غیرقانونی است.

با این تفاسیر چه اتفاقی افتاده است که علی‌رغم مخالفت نهادهای مختلف  حتی اعضای شورای شهر پورسیدآقایی و حناچی مدعی هستند اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد قانونی است؟ ماجرا از این قرار است که شهرداری و معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در روند تعیین نرخ برای عوارض تردد در محدوده ترافیک مشخصا محدوده طرح ترافیک را عنوان نکرده است و گویا به جای این عنوان در این لایحه از واژه «محدوده‌های ترافیکی» استفاده شده است و همان‌طور که مشخص است واژه‌ای مبهم و چندپهلو است و می‌توان از آن برداشت‌های گوناگونی داشت. این البته ابتدای ماجراست و استفاده از این واژه هم سهوی و از روی عدم‌آگاهی نبوده است. کمی که می‌گذرد و سروصدای اعتراضات شورای شهر در ارتباط با اخذ عوارض بلند می‌شود، پورسیدآقایی و حناچی این اقدام را قانونی می‌دانند و محکم روی موضع خود پافشاری می‌کنند. تا اینجا شورای شهر از اقدام غیرقانونی شهرداری مطلع شده است اما نمی‌داند که بر اثر یک بی‌دقتی و سهل‌انگاری در تصویب چنین اقدامی صورت گرفته و لباس قانونی به تن کرده است. درنهایت و بعد از اصرار و انکارهای پیاپی معاون حمل‌ونقل خواستار رجوع به مصوبه می‌شود تا صدق اعمال خود و قانونی بودن اخذ عوارض را اثبات کند و درنهایت هم چنین می‌شود و علی‌رغم اینکه شورا تصور این را هم نمی‌کرد که چنین اتفاقی افتاده باشد و شهرداری تعمدا با جایگزینی واژه‌ای خاص، تعبیر مدنظر خود را به کرسی نشانده باشد متوجه می‌شود چه اتفاقی افتاده و شهرداری چطور شورای شهر را در این مورد دور زده است.

حالا اینجا و با وجود چنین ماجرایی چند سوال مطرح می‌شود، اول اینکه بین 21 نفر عضو شورای شهر هیچ‌کدام به چنین ابهامی توجهی نکرده‌اند؟ ابراهیم امینی، رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورا که وظیفه شناسایی چنین خلأها و ابهاماتی را دارد اصلا لایحه را خوانده است؟ در این دوئل بین شورا و شهرداری بازهم این شهروندان هستند که متضرر می‌شوند و آیا مدیریت شهری برای احقاق‌حقوق مردم کاری خواهد کرد؟

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها