• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
پرسپولیس2 – پدیده صفر

برانکو صدر را از قلعه‌نویی پس گرفت

پرسپولیسی‌ها در ادامه دامنه حملات خود را بیشتر کرده و درنهایت به دو گل هم رسیدند تا بار خود را برای کسب سه امتیاز بازی در همان نیمه اول ببندند.

برانکو صدر را از قلعه‌نویی پس گرفت

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، با آغاز نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر و در روز سوم برگزاری هفته شانزدهم رقابت‌ها، در حساس‌ترین دیدار هفته پرسپولیس و پدیده در ورزشگاه آزادی و در حضور حدود 25 هزار تماشاگر به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری 2برصفر شاگردان برانکو و صدرنشینی سرخ‌ها در آغاز دور برگشت این رقابت‌ها همراه شد. هرچند پدیده به دنبال انتقام شکست دیدار هفته اول بود، اما درنهایت پرسپولیس یک سه امتیاز دیگر را به حساب خود واریز کرد. تغییرات ایجاد شده در ترکیب دو تیم نخستین اتفاق ممکن در این دیدار بود؛ از سویی عدم حضور خلعتبری یکی از ارکان اصلی موفقیت در ترکیب شاگردان گل‌محمدی و از سوی دیگر حضور سروش رفیعی و مهدی شیری در ترکیب سرخ‌پوشان. البته نکته جالب توجه تغییر نام تیم مشهدی از پدیده مشهد به پدیده شهر خودرو بود تا تغییرات این تیم جدای از مسائل فنی باشد.

ترکیب پرسپولیس علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی(کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، شایان مصلح، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، سروش رفیعی، امید عالیشاه و علی علیپور- سرمربی: برانکو ایوانکوویچ.

ترکیب پدیده میلاد فراهانی، عبدالله حسینی، محمدحسین مرادمند، مسعود ریگی، محمدرضا ناصحی، اکبر صادقی، امین قاسمی‌نژاد، سعید صادقی، حسین مهربان، محمد قاسمی‌نژاد و مرتضی منصوری- سرمربی: یحیی گل‌محمدی.

گل اول پرسپولیس: در دقیقه 22 شایان مصلح پا به توپ وارد محوطه جریمه شد و مدافعان پدیده او را سرنگون کردند و داور که به صحنه نزدیک بود پنالتی به سود پرسپولیس اعلام کرد. علیپور ضربه پنالتی را زد که توپ را تبدیل به گل اول پرسپولیس کرد.

گل دوم پرسپولیس: در دقیقه ۳۲ مسابقه بازیکنان پرسپولیس بعد از یک کار گروهی خوب توپ را به سیامک نعمتی رساندند و شوت از راه دور و دقیق او تبدیل به گل دوم پرسپولیس شد.

 نیمه اول؛ کار پدیده تمام شد!

پدیده نیمه اول را بهتر و سرتر از حریف مطرح تهرانی آغاز کرد، هرچند سرخ‌ها که برای رسیدن به صدرنشینی بی‌تاب بودند، با حفظ 90 درصدی ترکیب خود از نیم‌فصل اول از همان ابتدای کار نیم‌نگاهی به دروازه حریف داشتند. بازیکنان پدیده به لطف هماهنگی پسرعموهای قاسمی‌نژاد و سایر جوانانش با چند حرکت تاکتیکی چندین فرصت خطرناک را در همان 10دقیقه اول روی دروازه میزبان ایجاد کردند. بازیکنان پدیده سراپا حمله بودند و می‌خواستند کار پرسپولیس را در همان دقایق نخست بازی بسازند اما با سپری شدن لحظات ابتدایی، آرام‌آرام شاگردان برانکو سوار بر توپ و میدان شده و خود را به دروازه فراهانی نزدیک کردند. پرسپولیسی‌ها اما در ادامه دامنه حملات خود را بیشتر کرده و درنهایت به دو گل هم رسیدند تا بار خود را برای کسب سه امتیاز بازی در همان نیمه اول ببندند.

 نیمه دوم؛ دفاع منسجم به رهبری سیدجلال

در این نیمه هم بازیکنان پدیده کار را هجومی آغاز کرده تا گل‌های خورده را جبران کنند اما دفاع منسجم سرخ‌ها به رهبری سیدجلال حسینی و بی‌دقتی مهاجمان پدیده باعث شد تا کار همچنان به سود سرخ‌های تهرانی ادامه پیدا کند. در دقایق میانی این نیمه هر دو تیم دست به تغییر زده و میزبان با اضافه کردن بودیمیر و رسن ضمن سعی بر حفظ نتیجه، قدرت خود را در خط حمله حفظ کرده و پدیده نیز با اضافه کردن دو مهره هجومی ازجمله شاکری و برزای سعی در جبران مافات داشت که درنهایت حربه گل‌محمدی کارساز واقع نشد. دقایق پایانی این دیدار هم با فشارهای بازیکنان پدیده همراه شد که این فرصت‌ها هم راه به جایی نبرد و درنهایت پرسپولیس این دیدار را با برتری به پایان برد. درنهایت پرسپولیس با پیروزی ۲ بر صفر مقابل پدیده ۳۴ امتیازی شد و در اولین مسابقه دور برگشت لیگ برتر جای سپاهان را در صدر جدول گرفت.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها