• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

دختران‌تان یک‌پای بازی‌های رایانه‌ای

تحقیقاتی که دانشمندان روی تاثیر بازی‌ها روی کودکان انجام داده‌اند، نشان می‌دهد کودکان مبتلا به اختلال «خوانش پریشی یا دیسلکسی» و دیگر چالش‌های یادگیری با انجام برخی بازی‌ها بهبود قابل ملاحظه‌ای می‌یابند.

دختران‌تان یک‌پای بازی‌های رایانه‌ای
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، درست است که بازی رایانه‌ای کوچک و بزرگ و دختر و پسر نمی‌شناسد اما اغلب فکر می‌کنیم پسرها مخاطبان اصلی این‌قبیل بازی‌ها هستند. درحالی که تحقیقات نشان می‌دهد 48 درصد از کاربران بازی‌های رایانه‌ای را مردان و 36 درصد این تعداد را زنان بالغ تشکیل می‌دهند اما به دلایلی ازقبیل کاهش علاقه از سوی دختران و زنان، بارهای اجتماعی و کلیشه‌هایی که از یک زن در ذهن افراد جوامع وجود دارد، باعث شده تعداد آنها کاهش یابد. اما برای این تفکر غلط باید کاری کرد و این روند را تغییر داد. در واقع، باید این ذهنیت را تغییر داد که تنها مردان می‌توانند بازی رایانه‌ای انجام دهند. مشکل از آنجا ناشی می‌شود که دختران باید بازی‌های رایانه‌ای بیشتری بازی کنند، چراکه این بازی‌ها یک ابزار آموزشی قوی محسوب می‌شود.

به گزارش ragezone، این بازی‌ها مهارت‌های فضایی کودکان را تقویت می‌کنند که در آینده می‌تواند موفقیت‌های خوبی را از نظر تحصیلات برای آنها رقم بزند. مشاغل امروزی در دنیای فناوری جایگاه خاصی پیدا کرده‌اند، فناوری به سرعت در حال تغییر است و چنانچه دختران بخشی از این معادله نباشند، تعادل بازار کار در حوزه فناوری بر هم می‌خورد. اما حتی دخترها هم حق دارند به اندازه پسرها از لذت این بازی‌ها بهره‌مند شوند و آن را تجربه کنند. پس اگر صاحب دختر هستید، شرایطی را فراهم کنید تا تحت کنترل و با نظارت شما بتواند بازی رایانه‌ای کند. اولین و ساده‌ترین راهی که می‌توانید انجام دهید آن است که به دخترتان اجازه بازی با بازی‌های رایانه‌ای را بدهید. بسیاری از محققان بر این باورند که مشارکت دخترها در این بازی‌ها، آنها را در زمینه‌های علم و فناوری، مهندسی و ریاضیات قوی‌تر می‌کند. دخترها در سنین 13 و 14 سالگی با جدیت زیادی بازی می‌کنند و ساعات بیشتری را به بازی اختصاص می‌دهند و همین باعث می‌شود نسبت به دخترهایی که بازی رایانه‌ای انجام نمی‌دهند، در علوم فیزیکی، فناوری، مهندسی و ریاضیات عملکرد بهتری داشته باشند. این گروه از دختران هفته‌ای 9 ساعت یا بیشتر بازی می‌کنند. اما محققان بر این باورند دخترانی که ساعات زیادی در طول هفته بازی رایانه‌ای بازی می‌کنند، خیلی راحت‌تر وارد این رشته‌ها می‌شوند.

به گزارش lifehacker، گذشته از رشد علوم بالقوه و پیشگامان فناوری، بازی‌های رایانه‌ای به تازگی به‌عنوان یک ابزار مفید آموزشی برای نیازهای اساسی سوادآموزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تحقیقاتی که دانشمندان روی تاثیر بازی‌ها روی کودکان انجام داده‌اند، نشان می‌دهد کودکان مبتلا به اختلال «خوانش پریشی یا دیسلکسی» و دیگر چالش‌های یادگیری با انجام برخی بازی‌ها بهبود قابل ملاحظه‌ای می‌یابند.

 

* مترجم : ندا اظهری

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها