• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۷
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
نماینده معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی:

وضعیت عمومی 6 مصدوم حادثه اتوبوس علوم و تحقیقات رو به بهبودی است

امیرفیروزکوهی گفت: «تاکنون 10 بیمار از 16 بیمار مصدوم حادثه اتوبوس واحد علوم و تحقیقات ترخیص شده‌اند و وضعیت عمومی 6 مصدوم دیگر نیز رو به بهبودی است که ان‌شاءالله در هفته جاری ترخیص می‌شوند.»

وضعیت عمومی 6 مصدوم حادثه اتوبوس علوم و تحقیقات رو به بهبودی است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، بیش از دو هفته از حادثه ناگوار واژگونی اتوبوس واحد علوم و تحقیقات می‌گذرد که دیروز خبر رسید 6 نفر از مصدومان حادثه در بیمارستان بستری هستند که آنها نیز رو به بهبودی هستند. محسن نفر، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی چندی‌پیش در گفت‌وگو با «فرهیختگان» از استقرار تیم‌هایی در بیمارستان‌ها خبر داده بود؛ تیم‌هایی که قرار بود پیگیر درمان مصدومان شوند. این تیم‌ها با هماهنگی پزشکان بیمارستان نسبت به رفع نیاز بیماران کمک و وضعیت بیماران را رصد کرده تا اگر نیاز به درمان خاصی وجود دارد که در آن بیمارستان تجهیزات آن وجود نداشت یا خود مصدومان و همراهان آنها از روند درمان رضایت نداشته باشند، نسبت به انتقال‌شان به بیمارستان‌های دیگر اقدام کنند. در ابتدا ۱۶ مصدوم سانحه به مجتمع بیمارستانی امام‌خمینی(ره) منتقل شده بودند که به‌محض ورود تحت درمان قرار گرفتند و بلافاصله سی‌تی‌اسکن از مصدومان انجام شد؛ همچنین وضعیت درمانی مصدومان با توجه به جراحات واردشده با انجام سونوگرافی، رادیوگرافی و انجام آزمایش‌های اولیه تعیین‌تکلیف شد.

در همان روز اول برخی حادثه‌دیدگان مرخص شدند اما 6 بیمار بستری در ‌آی‌سی‌یو تحت مراقبت‌های ویژه اساتید فوق‌تخصص بیهوشی قرار گرفتند.

منوچهر امیرفیروزکوهی، نماینده رسمی معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است که مسئولیت رسیدگی به وضعیت دانشجویان سانحه‌دیده واحد علوم و تحقیقات را برعهده دارد. او دیروز گزارشی از بهبودی دانشجویان حادثه‌دیده ارائه کرد و از رسیدگی ۲۴ساعته به مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس بستری در بیمارستان امام‌خمینی(ره) خبر داد.

منوچهر امیرفیروزکوهی با بیان اینکه با دستور رسمی محسن نفر، معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی از دقایق اولیه بروز حادثه تاکنون تیم بیمارستان بوعلی در بیمارستان مستقر بوده و به بیماران و همراهان ایشان خدمت‌رسانی می‌کنند، گفت: «تاکنون 10 بیمار از 16 بیمار مصدوم حادثه اتوبوس واحد علوم و تحقیقات ترخیص شده‌اند و وضعیت عمومی 6 مصدوم دیگر نیز رو به بهبودی است که ان‌شاءالله در هفته جاری ترخیص می‌شوند.»

او افزود: «از ساعات اولیه این حادثه تاکنون روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی مکرر در این مرکز درمانی حضور پیدا کرده و از نزدیک در روند خدمت‌رسانی به مصدومان قرار گرفتند.»

امیرفیروزکوهی با بیان اینکه تیم پزشکی بیمارستان حضرت امام‌خمینی(ره) از هیچ تلاشی برای بهبودی دانشجویان حادثه‌دیده دریغ نکرده است، افزود: «به لطف خداوند متعال توانستیم در حد توان‌مان خدمت‌رسانی مطلوبی ارائه کنیم و ان‌شاءالله طی روزهای آینده خبرهای خوشی برای مردم عزیزمان خواهیم داشت.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها