• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
دانشجویان در راهپیمایی 13 آبان تاکید کردند

تحقیر آمریکا را ادامه خواهیم داد/ هیچ‌گاه شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نخواهیم کرد

دانشجویان در راهپمایی 13 ابان تاکید کردند: تحقیر آمریکا را در تمامی زمینه‌ها به فضل الهی ادامه خواهیم داد و لحظه‌ای از دشمنی با استکبار و عمال آن عقب ننشسته و قویاً معتقدیم که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و هیچ‌گاه شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نخواهیم کرد.

تحقیر آمریکا را ادامه خواهیم داد/ هیچ‌گاه شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نخواهیم کرد

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، بیانیه دانشجویی راهپیمایی 13 آبان توسط نماینده تشکل‌های دانشجویی در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا قرائت شد.

بنابراین گزارش، متن بیانیه دانشجویی مراسم یوم الله سیزدهم آبان که از ساعت 9:30 صبح امروز(یکشنبه) با حضور حماسی ملت ایران در تهران (مقابل لانه جاسوسی آمریکا) و همزمان سراسر کشور در حال برگزاری است به شرح زیر است.

« بسم‌الله الرحمن‌الرحیم

امسال تلاقی دو رویداد بزرگ و برجسته، یوم ا... سیزدهم آبان ماه این عید استکبارستیزی و راهپیمایی اربعین حسینی فرصتی برای تأمل بیشتر در ارتباط بین این دو مفهوم را فراهم ساخته است. بدون شک اربعین حسینی بزرگترین رزمایش انسان‌های آزاده و استکبار ستیز از سراسر جهان است که حول مفهوم آزادگی و عزت فارغ از هر نژاد و ملیتی و زبانی در کنار یکدیگر گردآمده‌اند.

به درستی که اربعین حسینی و حضور چند میلیونی عاشقان منتهای آزادگی و پررونق‌تر شدن هرساله‌ این مانور تشیع و ایجاد روحیه‌ی ضد استکباری ناشی از تأسی به جمهوری اسلامی در میان سایر ملل از نشانه های بارز ناتوانی و شکست استکبار است. فراهم‌کردن چنین بستری که ایجاد پیوندهای عمیق میان ملت‌های آزاده و ضد استکباری برای جهان گوشه‌ای از برکات آن است، تنها از کسی ساخته است که خود نماد آزادگی و ایستادگی در برابر استکبار بود. گردآمدن چنین جمعیت عظیمی نشان از آن دارد که عاشورا و قیام سیدالشهدا نمونه و مصداق کاملی از استکبارستیزی است و نشان از آن دارد که زمینه‌سازی برای تحقق ظهور در گرو اشاره و ترویج فرهنگ استکبار ستیزی است.

چرا که هرچه مردم جهان به مفهوم آزادگی و ایستادگی در برابر طاغوت و استکبار نزدیک شوند، به جامعه‌ی موعود نزدیک شده‌ایم. و اما امروز به رسم هر ساله در این مکان تاریخی جمع شده‌ایم تا نکاتی را به استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا اعلام بداریم. این مکان روایت‌گر تحقیر آمریکا و تفکر استکباری آن است.

اشغال لانه‌ی جاسوسی ایالات متحده توسط دانشجویان پیرو خط امام سیلی محکمی بود که از نتایج آن ایجاد روحیه‌ی مقابله به مثل به آمریکا و شکست ابهت پوشالی آن بود.

خوب است که هرگاه گزاره‌ای در مورد سایر ملل بیان می‌دارند، نیم نگاهی به این ساختمان بیندازند تا نشانه‌ی تحقیر همیشگی خود را فراموش نکنند‌. آمریکای نگران امروز برای ما تازگی ندارد؛ آمریکای نگرانی که دست‌وپا می‌زند تا افول خود را به هر وسیله‌ی ممکن مستور سازد.

آمریکا که عصبانی از تحقیرهای مکرر خویش در این ۴۰سال است و باید بداند که سلسله‌ی تحقیرهای آمریکا که با تسخیر سفارت وی در سال ۵۸ شروع شد نه تنها پایان نمی‌پذیرد بلکه در موارد مختلفی چون حادثه‌ی طبس، دستیابی ایران به سوخت غنی‌شده‌ی هسته‌ای، شکار پهپادهایش و به ‌زانو درآوردن نظامیان او در جزیره‌ی فارسی تکرارشده است و باید بداند که این تحقیرها تنها توسط جمهوری اسلامی صورت نمی‌پذیرد بلکه در سایر ملل نیز در حوادثی همچون شکست آمریکا در ویتنام، کوبا، افغانستان و عراق تکرار شده است.

سیاست‌ها و رویه‌های خصمانه و سلطه‌جویانه‌ی آمریکا و هجمه‌های رسانه ای او تازگی ندارد ، چرا که این منش چهل ساله‌ی ایالات متحده در مواجه‌ با جمهوری اسلامی بوده و تنها قالب های آن تفاوت کرده است و امروز دیگر بر همگان ثابت شده که ذات سلطه جویانه‌ی استکبار غیرقابل تغییر است، چه هنگامیکه با دست دوستی و فریب کاری جلو بیاید و چه هنگامیکه با عداوت آشکار در میدان حضور یابد.

نکته‌ شایان توجه دیگر آن است که امروز پس از گذشت چهار دهه از ابتدای انقلاب و تسخیر لانه‌ی جاسوسی آفت‌هایی آرمان استکبارستیزی را تهدید می‌کند که اهم آن را می‌توان منحصر شدن در مدل استکبارستیزی ارائه‌شده در ابتدای انقلاب اسلامی و یا منحصرشدن استکبارستیزی در لایه‌ی ادبیات و گفتار اشاره داشت.

باید توجه‌ داشت که استکبار ستیزی زمانی معنا می‌یابد که مواضع ضداستکباری به عمل ضداستکباری منجر شود در غیر این صورت با تقلیل استکبارستیزی به لایه‌ی گفتار مدل‌هایی از استکبارستیزی را شاهد خواهیم بود که با مبانی انقلاب ما همخوانی نداشته و آرمان استکبارستیزی را دچار تحریف می‌نماید.

 آفت دیگر عدم ارائه‌ مدل استکبارستیزی در شرایط و زمان کنونی است. تسخیر لانه‌ی جاسوسی آشکار با عمال و ایادی محسوس، اختصاص به سال ۵۸ ندارد اما اکنون اوضاع کمی متفاوت گشته است و استکبارستیزی را در زمینه‌های دیگر نیز تعریف کرد. مردم انقلابی و آزاده‌ی ایران اسلامی تجریه ی شرایط دشوارتر نظیر شرایط معیشتی و اقتصادی دوران دفاع مقدس را نیز داشته است اما عوامل امیدبخشی چون وجود تدبیر و امید و نبود تبعیض، شرایط را آسان‌تر می‌نمود. امروز و در شرایط پیچیده‌ی کنونی جنبه‌ی داخلی مبارزه با استکبار جهانی درمان زخم‌هایی ست که دشمن برای فشار به ملت ایران روی آن‌ها دست می‌گذارد.

استکبارجهانی برای پیشبرد اهداف خود و ایجاد اخلال در رسیدن مردم ایران اسلامی به آرمان های خود همه‌ توان خویش را صحنه آورده است و شرایط بگونه‌ای پیچیده طراحی شده است که برخی از حربه های استکباری در قالب قانون بین‌المللی نظیر لوایح استعماری cft ارائه می‌شود. 

از سال ۵۸ و پس از تسخیر سفارت، ناکام گذاشتن آمریکا در رسیدن به اهدافش ادامه یافت و لانه‌های جاسوسی دیگر یکی پس از دیگری توسط جوانان مؤمن انقلابی فتح شد و جریان انقلاب سنگر به سنگر رو به جلو پیشرفت کرد اما باید توجه داشت که نقشه های استکبار به مراتب پیچیده‌تر از گذشته گشته است و این نکته‌ای حائز اهمیت است از آن جهت که باید به این موضوع توجه داشت تا ناخودآگاه تکمیل کننده‌ی پازل استکبار نباشیم. امروز شرایط به گونه‌ای پیچیده است که برخی ناخودآگاه و برخی خودآگاه در زمین دشمن بازی می‌کنند و اهداف او را با ترجیح منافع شخصی بر منافع ملی، ترسیم افق‌های نادرست و مواردی از این دست به پیش می‌برند. امروز استکبار ستیزی در مبارزه‌ی با تبعیض خلاصه می‌شود. 

امروز استکبارستیزی یعنی مبارزه با تفکراتی که اشرافی‌گری و تبعیض را گسترش می‌دهند. امروز استکبارستیزی یعنی کاهش وابستگی اقتصادی به شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های نیم‌بند خارجی که با کوچکترین اخمی فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند. 

و اما سخن پایانی: ما جوانان انقلابی به‌عنوان فرزندان نسل سوم و و چهارم این انقلاب محکم‌تر از هر زمان دیگری بر سر آرمان استکبار ستیزی ایستاده‌ایم و ذره‌ای از قلل رفیع آرمان‌های انقلاب کوتاه نخواهیم آمد و آمادی تمام و کمال خود را برای تحقق این ارمان‌ها اعلام می‌داریم.

 همچنین تنها راه برون رفت از وضع موجود را اتکا به ظرفیت جوانان مؤمن انقلابی دانسته و خود را متعهد به تلاش همه‌جانبه برای پیشرفت کشور در همه ی عرصه ها می‌دانیم. ایالات متحده و ایادی آن باید بدانند همان خون جوانانی که لانه‌ی جاسوسی را تسخیر کردند در رگ‌های ما جریان دارد، لذا تحقیر آمریکا را در تمامی زمینه‌ها به فضل الهی ادامه خواهیم داد و لحظه‌ای از دشمنی با استکبار و عمال آن عقب ننشسته و قویاً معتقدیم که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و هیچ‌گاه شعار مرگ بر آمریکا را فراموش نخواهیم کرد.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها