• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

پشت‌میزنشینی را مغلوب کنید

در ساعات کار، فواصلی را به استراحت اختصاص دهید. سعی کنید هریک ساعت از پشت میز بلند شوید، کمی راه بروید یا شانه‌های‌تان را تحت کشش قرار دهید و از این طریق، فشار وارد به دیسک‌های ستون فقرات را کاهش دهید تا گردش خون هم تسهیل شود.

پشت‌میزنشینی را مغلوب کنید
0.00
به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، پشت‌میزنشینی و کار با کامپیوتر یکی از عوامل اصلی بروز کمردرد در مردان و زنان کارمند به شمار می‌رود، به‌طوری که بیشتر این افراد در طول زندگی خود حداقل یک‌بار کمردرد را تجربه کرده‌اند. اما با وجود شیوع بسیار بالای کمردرد به‌ویژه در میان کارمندان، ایجاد تغییراتی ساده‌ در سبک زندگی و شیوه کارکردن می‌تواند این کمردردها را پایان دهد.

به گزارش health، وقتی پشت‌میز قرار می‌گیرید، سعی کنید سرتان را روبه بالا نگه دارید و درواقع، روی صحیح قرار گرفتن سر و گردن تمرکز کنید، به‌طوری که سر و گردن به صورت صاف روی شانه‌ها قرار گیرند و خمیدگی در آنها ایجاد نشود. این کار مانع از بروز کشیدگی و فشار می‌شود. موقع کار با کامپیوتر، موس را در نزدیک‌ترین فاصله نسبت به کیبورد قرار دهید تا شانه‌ها، دست و مچ برای کلیک کردن روی موس نیاز به جابه‌جایی زیاد نداشته باشند. درواقع، بازو با ساعد دست هنگام کار با موس باید زاویه‌ای 90درجه داشته باشند. در ادامه، صندلی از عناصر اصلی در بروز کمردرد محسوب می‌شود، بنابراین به انتخاب و راحتی شما بستگی دارد. در انتخاب صندلی سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که ناحیه تحتانی کمر کاملا درحالت استراحت قرار داشته باشد. نیم‌تنه بالای شما پشت‌میز باید به اندازه طول بازو از مانیتور فاصله داشته باشد و حدود پنج تا هفت سانتیمتر از سطح چشم بالاتر باشد. هنگام نشستن پشت‌میز، پاها را روی زمین قرار دهید و به اندازه عرض شانه از هم باز نگه دارید تا فشار وارد شده به زانوها و قوزک پا از بین برود.

در ساعات کار، فواصلی را به استراحت اختصاص دهید. سعی کنید هریک ساعت از پشت میز بلند شوید، کمی راه بروید یا شانه‌های‌تان را تحت کشش قرار دهید و از این طریق، فشار وارد به دیسک‌های ستون فقرات را کاهش دهید تا گردش خون هم تسهیل شود. هنگام نشستن روی صندلی، قرار گرفتن پاها در زاویه 90 درجه‌ ستون فقرات را در زاویه‌ای صحیح نگه می‌دارد. برای کاهش فشار از روی شانه‌ها بین کار، شانه‌ها را به عقب و جلو خم کنید تا با ایجاد کشش، فشار روی آن کم شود. یکی از مخرب‌ترین کارهایی که پشت‌میز می‌توانید انجام دهید، این است که پاهای‌تان را ضربدری روی هم بیندازید. این کار، مانع از قرار گرفتن ستون فقرات در یک راستا می‌شود و زاویه قرارگیری شانه‌ها نیز از بین می‌رود، بنابراین فشار روی ماهیچه‌های لگن بالا می‌رود و با اختلال در جریان خون، خطر بروز عروق واریسی افزایش می‌یابد؛ پس به خاطر داشته باشید پاهای‌تان موقع کار حتما روی زمین قرار گیرد. علاوه‌بر این، صحبت کردن با تلفن به‌گونه‌ای که گوشی بین گوش و شانه قرار گیرد، یکی از عللی است که فشار زیادی به ماهیچه‌های گردن وارد می‌کند. برای مکالماتی که بیش از پنج دقیقه زمان می‌برد، حتما از هدفون استفاده کنید.

 

* مترجم: ندا اظهری

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها