• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
حجت‌الاسلام محمديان در جمع دانشجویان:

عده‌ای هنوز به مذاکره با آمریکا خوش‌بین‌ هستند/ در مذاکرات قبلی منفعتی نصیب ما نشد

رئيس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: متأسفانه عده‌ای هنوز به مذاکره با آمریکا خوش بین هستند و پیشنهاد مذاکره آنها را قابل تأمل می دانند، در حالی که در مذاکرات قبلی منفعتی نصیب ما نشده است.

عده‌ای هنوز به مذاکره با آمریکا خوش‌بین‌ هستند/ در مذاکرات قبلی منفعتی نصیب ما نشد
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، حجت‌الاسلام محمد محمدیان رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در افتتاحیه پنچمین کاروان طرح ملی «ضیافت رضوی»، ضمن ابلاغ سلام مقام معظم رهبری خطاب به نخبگان دانشجویی حاضر در این دوره، اظهار کرد: دشمنان می خواهند با انواع فشارهای خود، عنصر «ایستادگی در برابر طاغوت» را از ما بگیرند. متأسفانه عده‌ای هنوز به مذاکره با آمریکا خوش بین هستند و پیشنهاد مذاکره آنها را قابل تأمل می دانند، در حالی که در مذاکرات قبلی منفعتی نصیب ما نشده است.

وی در ادامه افزود: دانشجویان منتخب دانشگاه‌های سراسر کشور در ضیافت رضوی، یک هفته میهمان امام هشتم(ع) هستند و ما امیدواریم همت این دانشجویان در پایان دوره مذکور بیشتر و عزم آنها راسخ‌تر شده باشد تا با اراده‌های آهنین به دانشگاه‌های خود بازگردند و حرکت مبارکی را در دانشگاه‌ها آغاز کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: حقیقت دین‌مداری به معنای هزینه دادن در راه خداست. جوان علاقمند به اهل‌بیت(ع) خدمتگزار سفره الهی است، نه اینکه بخواهد کنار سفره بنشیند و دیگران از او پذیرایی کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان خاطرنشان کرد: همه شما عزیزان با قرآن مأنوس هستید و می‌دانید که ورود به راه خدا به معنای آغاز یک زندگی پر تلاطم است و فراز و نشیب‌های بسیار زیادی را به دنبال دارد. ورود به راه خدا به معنای پذیرش انواع سختی‌ها و مشکلات است. هر کسی در راه خدا مقرب‌تر است، بیشتر به او جام بلا داده خواهد شد.

وی یادآور شد: شما وارد عرصه بزرگی از عرصه‎های مبارزه شده‌اید. وارد راهی شده‌اید که هرچه جلوتر می روید روشن تر است اما سختی هم دارد. خدا نمی‌خواهد بندگانش بدون آگاهی وارد این راه شوند، لذا با صراحت فرموده است «أحسب الناس أن یترکوا أن یقولوا آمنا و هم لا یفتنون؟» یعنی این گمان که صِرف ایمان آوردن به معنای سعادتمندی است، یک گمان باطل است. پس از تحقق ایمان، امتحانات الهی آغاز می‌شود و ما باید آمادگی این امتحانات را در خود ایجاد کنیم.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت ایستادگی در مسیر حق، اظهار کرد: کسانی در صدر اسلام با امیرمؤمنان(ع) همراه بودند که به آنها لقب «سیف الاسلام» داده شده بود ولی در راه حق دوام نیاوردند، چراکه ولی خدا دلخواه آنها را به مصلحت نمی‌دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان سپس به تبیین اهمیت نقش آفرینی جوانان دانشجو در عرصه تقابل نظام اسلامی با جبهه استکبار جهانی پرداخت و گفت: امروز انقلاب اسلامی تمام طرح‌های نظام سلطه را به هم ریخته است و آنها نتوانسته‌اند خاورمیانه جدید را ایجاد کنند. جمهوری اسلامی در هر موقعیتی که نظام سلطه قصد افزایش هژمونی خود را داشته، مقابل آنها ایستاده است.

وی تصریح کرد: دشمنان می‌خواهند با انواع فشارهای خود، عنصر «ایستادگی در برابر طاغوت» را از ما بگیرند. متأسفانه عده‌ای هنوز به مذاکره با آمریکا خوش‌بین هستند و پیشنهاد مذاکره آنها را قابل تأمل می‌دانند، درحالیکه در مذاکرات قبلی منفعتی نصیب ما نشده است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، تأکید کرد: ایمان به خدا هزینه دارد و چنانچه با کفر به طاغوت همراه باشد، قطعا ما را به نتیجه خواهد رساند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان افزود: دانشجویان ما که فرزندان عزیز و دوست داشتنی مقام معظم رهبری هستند، ان‌شاءالله پرچم انقلاب اسلامی را به دست صاحب اصلیش خواهند رساند. آینده بسیار روشن و افق‌ها بسیار امیدوار کننده است.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها