• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی:

بشار اسد در جنگ سوریه پیروز شده است

درپی تسلط نیروهای ارتش و مقاومت سوریه بر مرز جولان اشغالی، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از موضع قبلی خود مبنی بر لزوم سرنگونی «بشار اسد» از قدرت در سوریه عقب نشینی کرد.

بشار اسد در جنگ سوریه پیروز شده است
0.00

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه را پیروز بحران در این کشور دانست.

لیبرمن طی بازدید از یک پایگاه نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی، گفت: «ما در امور داخلی سوریه دخالت نمی‌کنیم تا زمانی که توافق 1974 نقض نشده باشد...جبهه سوریه با احیای حکومت اسد (در این کشور) آرام‌تر خواهد شد».

وی پیش‌بینی کرد که وضعیت جولان اشغالی طی روزهای آینده آرام‌تر شود، گفت: «از نظر ما، وضعیت (در سوریه) در حال بازگشت به حالت قبل از جنگ است، یعنی حکومت مرکزی و یک شخص مسئول وجود دارد».

به نوشته خبرگزاری «رویترز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پاسخ به اینکه آیا تل‌آویو می‌تواند درباره تنش احتمالی در بلند‌ی‌های جولان نگرانی کمتری داشته باشد، گفت: «به اعتقاد من همینطور است».

لیبرمن اما در ادامه با تکراری ادعاهای بی‌اساس علیه ایران و گروه‌های مقاومت، اضافه کرد: «ما اجازه نخواهیم داد که سوریه به پایگاه خط مقدم ایران تبدیل شود و از آنجا برای حزب‌الله تسلیحات ارسال کند».

این اظهارات در حالی است که مقامات مختلف رژیم صهیونیستی پیشتر از لزوم کنار رفتن «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه از قدرت در این کشور صحبت کرده بودند اما با کنترل نیروهای ارتش و مقاومت سوریه بر مرز جولان اشغالی طی روزهای گذشته، تل‌آویو از موضع خود عقب‌نشینی کرد.

لیبرمن پیشتر ادعا کرده بود که نیروهای حزب‌الله با حمایت‌های ایران و دولت سوریه مشغول ایجاد آنچه که «شبکه تروریستی» خواند، در نزدیکی منطقه حائل مرزی هستند.

ارتش سوریه شامگاه دوشنبه 9 تیر با آزادسازی شهرک «معریه» واقع در غربی‌ترین نقطه ریف درعا، امنیت مرزهای سوریه با جولان اشغالی را به صورت کامل تأمین کرد.  این اولین بار است که طی هفت سال اخیر ارتش و نیروهای سوری توانستند به مرز جولان مسلط شوند.

به گزارش فارس، درپی تسلط ارتش و نیروهای مقاومت سوری بر مرز جولان اشغالی، ارتش رژیم صهیونیستی تمام خط مرزی شمال فلسطین اشغالی با سوریه را بست و  ارسال کمک‌ها برای معارضان را تا اطلاع ثانوی تعلیق کرد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها