• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
صرفه‌جویی یعنی کاهش استکان‌های چای و حذف نسکافه!

شورای شهر لاکچری

باید دید در تکمیل پازل خرج‌های هنگفت شورایی‌ها و بی‌توجهی به سیاست‌های شهری، اقدام بعدی در تجهیز امکانات بهشت چه خواهد بود؟

شورای شهر لاکچری

به گزارش «فرهیختگان آنلاین»، بعد از تبلت و پرشیای نو‌ نوار که 996 میلیون تومان خرج روی دست شورای‌ شهر‌ تهران گذاشت، حالا خرید کولرهای گازی برای «ساختمان بهشت» خبرساز شد. چند ماه پیش و در آغاز فعالیت شورای پنجم، خبر خرید اتومبیل‌های جدید به جای قبلی‌ها با این استدلال که آن‌ها مستهلک شده‌اند، صدای انتقاد خیلی‌ها را بلند کرد. در همین ارتباط رضا تقی‌پور، سخنگوی شورای شهر تهران در دوره چهارم واکنش نشان داد و گفت: «اینکه گفته می‌شود خودروهای دوره گذشته مستهلک بوده، جای تعجب دارد؛ چراکه چنین چیزی واقعیت ندارد.»

اما این تمام ولخرجی‌های شورای پنجمی‌ها نبود، خرید تبلت‌های چند میلیونی هم از دیگر اقدامات تامل برانگیز 21عضو تازه وارد بهشت بود، شورایی‌ها این خرید گران‌قیمت را هم به بهانه صرفه‌جویی در مصرف کاغذ توجیه کرده بودند و نسبت به انتقادات، گذر زمان و فراموش شدن ماجرا توسط مردم و رسانه‌ها را به جای پاسخگویی منطقی، انتخاب عقلانی‌تری دیدند. اما ماجرای خریدهای جنجالی به خرید ماشین و تبلت محدود نماند و در آخرین ولخرجی شورایی‌ها، معاونت مالی شورای شهر تهران اقدام به خرید تعداد زیادی کولر گازی برای اعضا و مدیران خود کرده است.

از آنجایی که مرجع پاسخگو و تصمیم گیرنده در ارتباط با خرید و هزینه‌های شورا هیات‌رئیسه است، محسن هاشمی در پاسخ به چرایی خرید کولرهای گازی در اظهارنظری جالب خاطرنشان کرد: «هوا گرم بود و ما خواستیم هوا بهتر شود؛ ضمن اینکه بنده هوای گرم را دوست دارم و خرید این کولرها هم بیشتر برای خبرنگاران بوده است.»

وی همچنین در واکنش به فعل صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز گفت: «بودجه شورای شهر تهران 44 میلیارد تومان است که 95 درصد آن صرف حقوق می‌شود. چگونه می‌توانیم صرفه‌جویی کنیم. حقوق اعضای شورای شهر نیز براساس قوانین و کمتر از 10 میلیون تومان است و نجومی بگیر نداریم. هرچند که می‌توانیم در مصرف چای صرفه‌جویی کنیم و به جای مصرف 10 استکان، یک استکان چای مصرف کنیم یا حتی می‌توانیم نسکافه را به‌طور کامل حذف کنیم؛ چراکه نسکافه عمدتا از خارج وارد می‌شود و ارز خارج می‌کند.»

عزل و نصب‌های پیاپی و متناوب، کندی اقدامات شهری، وضعیت نامناسب حمل‌ونقل و عدم ارتقای کیفی و کمی ناوگان حمل‌ونقل و... مشکلاتی است که مدیریت شهری در چند ماه گذشته و بعد از روی کارآمدن شورای پنجم با آنها درگیر بوده است و اقدامات مناسبی نیز در ارتباط با آنها صورت نگرفته است.

با این تفاسیر باید دید در تکمیل پازل خرج‌های هنگفت شورایی‌ها و بی‌توجهی به سیاست‌های شهری، اقدام بعدی در تجهیز امکانات بهشت چه خواهد بود؟

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها