• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۶
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
معاون وزیر نفت خبر داد

حذف کارت سوخت در انتظار ابلاغ دولت

فرهیختگان آنلاین: معاون وزیر نفت می‌گوید: «کارت سوخت بنزین به‌طور رسمی با ابلاغ دولت از سامانه سوخت‌رسانی کشور حذف می‌شود و تاکنون تاریخ دقیقی برای حذف آن از سوی دولت اعلام نشده است.»

حذف کارت سوخت در انتظار ابلاغ دولت

اوایل شهریور بود که مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی اصلاحیه بودجه سال 95 کل کشور، تصمیم به حذف کارت سوخت گرفت. درحالی که در  بسیاری از جایگاه‌ها عملا کارت سوخت از سوی صاحبان خودروها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، اما حذف آن از چرخه سوخت‌گیری هم به صورت رسمی اعلام نشده است. عباس کاظمی در این رابطه می‌گوید: «شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تا زمان ابلاغ مصوبه از سوی دولت نمی‌تواند هیچ تاریخی را برای حذف کارت سوخت بنزین اعلام کند.»
به گفته او عرضه بنزین در جایگاه‌ها از سال ٩٤ تاکنون (١٦ ماه) بدون کارت انجام شده است، اما تنها با ابلاغ مصوبه دولت کارت سوخت به‌طور رسمی از سامانه سوخت‌رسانی کشور حذف می‌شود.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی می‌گوید: «حفظ کارت سوخت بنزین با توجه شرایط کنونی و منطقی شدن قیمت بنزین، مهار قاچاق و رشد مصرف، تنها ١٢٠ میلیارد تومان هزینه به دولت تحمیل می‌کرد و برطرف کردن مشکل افزایش مصرف و قاچاق سوخت را باید در واقعی شدن قیمت‌ها جست‌وجو کرد و با سازوکارهای مناسب زمینه سودآوری را در این زمینه از میان برد.»
به گفته وی وزارت نفت در نظر دارد زیرساخت‌های سامانه هوشمند کارت سوخت را برای مهار مصرف و قاچاق گازوئیل حفظ ‌کند.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها