• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0
مرد همسرکش طی نامه‌ای از قضات دادگاه کمک خواست

پایان 13سال بلاتکلیفی در زندان

فرهیختگان| مردی که همسرش را کشته و به قصاص محکوم شده است، اما به خاطر غیبت اولیای دم هنگام اجرای حکم اعدام 13 سال در زندان بلاتکلیف مانده بود، دیروز پای میز محاکمه ایستاد. قضات دادگاه این مرد را به پرداخت دیه و 10 سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کردند تا به‌زودی از زندان آزاد شود.

پایان 13سال بلاتکلیفی در زندان
0.00

بیست و نهم آذر سال 82 به کلانتری مرودشت خبر رسید که یک زن جوان به نام مینا در خانه‌اش در خیابان صیادی با ضربه‌های متعدد چاقو کشته شده است. وقتی پلیس به قربانگاه رفت با در شکسته و جنازه خونین زن جوان روبه‌رو شد. همسر قربانی به نام حسن به پلیس گفت: «من و پسر هفت ساله‌ام ساعت 10 شب به پارک رفتیم و بعد از خرید میوه به خانه برگشتیم، اما قفل در خانه شکسته بود. وقتی وارد خانه شدیم با جنازه همسرم روبه‌رو شدیم. نمی‌دانم چه کسی شبانه به خانه‌مان آمده و همسرم را کشته است.» پلیس در تحقیق از همسایه‌ها دریافت ساعتی قبل از پیدا شدن جنازه، مینا و همسرش با هم مشاجره داشته‌اند. به این ترتیب حسن بازداشت شد و به قتل همسرش اعتراف کرد. وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: «آن روز من و پسرم برای خرید به میوه‌فروشی رفتیم. در حال خرید بودم که پسر خردسالم به من گفت مادرش گفته برای خرید پول زیادی خرج نکنیم. مرد میوه‌فروش با شنیدن این حرف پسرم به خنده افتاد و من از این موضوع به‌شدت عصبانی شدم. وقتی به خانه برگشتیم به همسرم اعتراض کردم. مینا هم گفت از ولخرجی‌های من خسته شده و سر همین ماجرا با هم درگیر شدیم. من که کنترل اعصابم را از دست داده بودم با کارد آشپزخانه هفت ضربه چاقو به همسرم زدم. همان موقع قفل در را شکستم و همراه پسرم از خانه بیرون رفتیم و وقتی برگشتیم وانمود کردم همسرم از سوی یک غریبه کشته شده است.» این مرد پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست مادرزنش به قصاص محکوم شد. قبل از اجرای حکم اعدام مادر پیر قربانی جان سپرد و فرزندانش به‌عنوان ولی دم به دادگاه معرفی شدند. عدم پیگیری‌های اولیای دم موجب شد حسن 13سال در زندان بماند، اما با تصویب قانون جدید مجازات اسلامی وی طبق ماده 429 نامه‌ای به دادگاه نوشت و از قضات دادگاه خواست که تکلیف وی را مشخص کنند.
حسن دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست اصغرعبداللهی و با حضور دو مستشار در حالی پای میز محاکمه ایستاد که پسر خردسال قربانی که حالا 20 ساله است در دادگاه حاضر شد و اعلام گذشت کرد. وقتی حسن پشت تریبون دفاع ایستاد اشک پشیمانی ریخت و گفت: «13سال است که در زندان بلاتکلیف مانده‌ام و کابوس اعدام می‌بینم. از این وضعیت خسته شده‌ام و از قضات دادگاه تقاضای کمک دارم.»
 در پایان جلسه هیات قضایی وارد شور شد و این مرد را به پرداخت دیه و 10 سال زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کرد.

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها