• تقویم روزنامه فرهیختگان ۱۰:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  • نظرات روزنامه فرهیختگان۰
  • 0
  • 0

با دستگیری 3 سارق کاهش جیب‌بری در بی‌آرتی‌ها

فرهیختگان| دو سارق که در زندان تصمیم به سرقت در اتوبوس‌های بی‌آرتی گرفته بودند پس از آزادی از زندان و آشنا شدن با یک سارق دیگر، سرقت‌های تیمی خود را آغاز کردند. این سه جیب‌بر سابقه‌دار خطوط بی‌آرتی در آخرین سرقت خود و از طریق تراکنش مالی حساب‌های عابربانک به دام افتادند و آن‌گونه که پلیس گفته با دستگیری آنها، آمار سرقت در اتوبوس‌های بی‌آرتی کاهش یافته است.

با دستگیری 3 سارق کاهش جیب‌بری در بی‌آرتی‌ها
0.00

هشتم تیر امسال فردی با مراجعه به کلانتری 103 گاندی به ماموران اعلام کرد که در خط اتوبوسرانی راه‌آهن ـ تجریش مورد سرقت به شیوه جیب‌بری قرار گرفته است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جیب‌بری و به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «ساعت 10 صبح روز هشتم تیر به قصد رفتن به میدان تجریش و در میدان ونک، سوار اتوبوس بی‌آرتی شدم که بین راه متوجه شدم کیف پولم دارای هشت میلیون تومان پول نقد، کارت ملی، کارت نظام مهندسی و چند کارت عابربانک دارای رمز، سرقت شده است.» با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان با بررسی تراکنش مالی حساب‌های عابربانکی متعلق به مالباخته اطلاع پیدا کردند که سارقان در چند مرحله اقدام به برداشت پول از حساب‌های مالباخته کردند. با شناسایی دقیق محل برداشت پول‌ها در ونک و چهارراه مولوی و بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته، کارآگاهان موفق به شناسایی دو مجرم سابقه‌دار و حرفه‌ای در سرقت به شیوه جیب‌بری به‌نام مهدی و علی‌اکبر  به ترتیب 50 و 47 ساله شدند. هر کدام از این دو متهم دارای بیش از 10 فقره سابقه سرقت بوده و بارها دستگیر و روانه زندان شده‌اند. همچنین در ادامه بررسی سوابق این متهم مشخص شد که آنها اواخر سال گذشته با تامین قرار از زندان آزاد و مجددا سرقت‌های خود را از سر گرفته‌اند.کارآگاهان با اطمینان از حضور آنها در مخفیگاه‌هایشان، هر دو نفر آنها را در دو عملیات همزمان در نهم شهریور دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی منتقل کردند.

متهمان با انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی، صراحتا به ده‌ها فقره جیب‌بری در مراکز پرتردد به‌ویژه در ایستگاه‌های خطوط اتوبوس‌های درون‌شهری اعتراف کرده و سومین عضو گروه خود به‌نام منصور (50 ساله) را نیز معرفی کردند. با معرفی منصور به‌عنوان سومین عضو گروه سارقان حرفه‌ای جیب‌بر، کارآگاهان بلافاصله او را به‌عنوان سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار در زمینه سرقت و جیب‌بری با بیش از 10 سابقه دستگیری شناسایی کردند. محل تردد او در محدوده چهارراه ولیعصر(عج) شناسایی و او نیز در همان روز دستگیر و به پایگاه سوم پلیس آگاهی منتقل شد. بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «متهمان پس از دستگیری، صراحتا به تعداد زیادی سرقت در خطوط اتوبوسرانی شهری به‌ویژه در خطوط راه‌آهن– تجریش و تهرانپارس – آزادی اعتراف کردند.» رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به اعتیاد شدید هر سه متهم به مصرف انواع موادمخدر از جمله شیشه و هروئین، گفت: «با توجه به سوابق متعدد متهمان در ارتکاب سرقت به شیوه جیب‌بری، شناسایی ده‌ها مالباخته و اعتراف صریح هر سه متهم به ده‌ها فقره سرقت و جیب‌بری، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر آنها از سوی مقام قضایی صادر شد؛ به همین دلیل از همه شاکی‌ها و مالباختگانی که به این شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفتند و موفق به شناسایی تصاویر سارقان خود شدند، دعوت می‌شود برای طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.»

نظرات کاربران
تعداد نظرات کاربران : ۰
capcha

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار

خبرهای روزنامه فرهیختگانمرتبط ها