سردار مومنی: سن اعتیاد به ۲۴ سال رسید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سردار اسکندر مؤمنی ظهر امروز در دیدار با آیت‌الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار داشت: از سال گذشته تاکنون نظام اسلامی دستاوردهای بسیار خوبی به دست آورده است. وی افزود: درزمینهٔ مقابله با مواد مخدر اقدامات بسیار خوبی انجام‌شده است ولی برای رسیدن به نقطه مطلوب فاصله‌ داریم،در حوزه فرهنگی با آموزش‌وپرورش توافق‌های خوبی داشته‌ایم تا از ظرفیت معلم‌ها و دانش آموزان برای موضوع پیش‌گیری استفاده شود. دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: طرح یاری‌گران زندگی در مدارس آغاز شده ‌و توافق‌های خوبی با حوزه‌های علمیه انجام شد تا از مبلغان برای پیشگیری استفاده شود. سردار مؤمنی با اشاره به اجرای طرح‌های مقابله با مواد مخدر در شهر قم بیان کرد: 196 نفر ساعت برای معلمان دوره‌های آموزشی برگزار‌ شد تا با نحوه پیش‌گیری آشنا شده و با دانش‌آموزان و خانواده‌ها کار کنند. بیشتر بخوانید سند راهبری مبارزه با مواد مخدر در همدان تدوین می‌شود درگیری مسلحانه پلیس سیستان و بلوچستان با قاچاقچیان / بیش از یک تن مواد مخدر کشف شد‌ معاون ستاد مبارزه با مواد مخدر: طرح یاری‌گران زندگی در 25 گروه مرجع اجرا می‌شود وی ادامه داد: در حوزه مقابله اقدامات خوبی انجام شده و در تاریخ جمهوری اسلامی بیشترین کشفیات از نظر حجمی و کیفی مربوط به امسال است، بیش از 74 درصد کشفیات مربوط به شرق کشور است و از نظر درگیری افزایش پیدا کرده ولی تعداد شهدا 80 درصد نسبت به گذشته کمتر شده ‌و اراده خوبی در کشور ایجاد شده و همه قوا نسبت به مقابله با آسیب‌های مواد مخدر تأکید دارند. دبیر‌کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه ضربه به بنیان‌های اقتصادی قاچاقچیان بزرگ مورد تأکید است، گفت: توقیف اموال و خودروی آن‌ها بیشتر شده و در ستاد مبارزه با مواد مخدر مصوبات خوبی انجام‌ شده و طرح یاری‌گران زندگی تصویب‌ شده است. سردار مؤمنی بابیان اینکه در حوزه مقابله، پیشگیری، درمان و کاهش آسیب پیشرفت خوبی حاصل‌ شده است، افزود: برای سال آینده علی‌رغم مشکلات کشور اعتبارت برای حوزه مواد مخدر 19 درصد افزایش داشته ‌و برای سال آینده شرایط آماری بهتر است. وی با بیان اینکه سن اعتیاد در قم 20 سال و در کشور 24 سال است،عنوان کرد: در قم 8 دوره آموزشی برای طلاب خواهر و برادر برگزار کردیم تا این طلاب عزیزکه به تبلیغ می‌روند در زمینهٔ آسیب‌های مواد مخدر صحبت کنند. دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه ایران کشوری متدین ‌و نقش علما و مبلغان بسیار مؤثر است، گفت: مبلغان در طول سال به سراسر کشور اعزام می‌شوند و ظرفیت بسیار خوبی است و باید هر جا که می‌روند نسبت به مضرات مواد مخدر تأکید داشته باشند.دبیر‌کل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه سن اعتیاد ‌در کشور به ۲۴ سال رسید، گفت: بیش‌ترین ‌مواد مخدر ‌تاریخ ایران امسال کشف شد.
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-19 - 13:00

وزیر بهداشت: آنفلوآنزا مهار شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه پیک حاد بیماری آنفلوآنزا را در کشور رد کردیم و این بیماری مهار شد، گفت: در حال حاضر به اندازه کافی انسولین و همه داروها در کشور موجود است.
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-19 - 10:28

خبر رفع فیلتر تلگرام تکذیب شد

جلسه کارشناسی شورای عالی فضای مجازی کشور درخصوص رفع فیلتر تلگرام برگزار نشده و تصمیم گیری در این خصوص در شورای عالی فضای مجازی کشور صحت نداشته و صراحتا تکذیب می شود.
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-19 - 10:35

سورپرایز آذری جهرمی برای مردم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: روز پنجشنبه برای مردم یک سورپرایز بزرگ خواهیم داشت که از طریق شبکه های مجازی به اطلاع مردم خواهیم رساند.
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-18 - 11:39

تهران باز هم بودار شد

از ابتدای صبح انتشار بوی نامطبوع دوباره برخی مناطق تهران را در بر گرفت.
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-17 - 10:30

جان باختن شهردار در حادثه تصادف

جانشین فرمانده پلیس راه سرپل‌ذهاب گفت: خودرو شهردار قصرشیرین در محور «حبیب‌وند» با برخورد با یک دستگاه تریلی دچار حادثه می‌شود که متاسفانه شهردار جان خود را به علت شدت جراحات از دست می‌دهد.
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-16 - 11:41

نظر هاشمی درباره فروش‌صندلی‌های‌اتوبوس

رئیس شورای شهر تهران گفت: مطرح کردن طرح رزرو صندلی در اتوبوس در شرایط فعلی انحرافی است.
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-16 - 11:39

باران مدارس اهواز را تعطیل کرد

ستاد بحران فرمانداری اهواز، مدارس دوره پیش‌دبستانی و ابتدایی اهواز در نوبت عصر روز ۱۶ آذر را تعطیل اعلام کرد.
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-16 - 11:37

دادستان رباط کریم:

دستگیری لیدرهای اصلی اغتشاش در رباط کریم/ ۸۰ نفر آزاد شدند

دادستان رباط کریم از دستگیری لیدرهای اصلی اغتشاشات بنزینی در رباط کریم خبر داد و گفت: ۸۰ نفر از دستگیر شدگان غربالگری و آزاد شدند.
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-14 - 14:53

راه‌اندازی دانشگاه «سالمندی» در کشور

رئیس اداره سالمندان وزارت بهداشت از راه اندازی دانشگاه سالمندی در کشور خبر داد .
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-13 - 16:08

موج آنفولانزا تا ۱۰ روز دیگر فروکش می‌کند

وزیر بهداشت با بیان اینکه شیوع آنفولانزا در کشور قابل کنترل است و پیک بیماری تا حدود ۸ تا ۱۰ روز دیگر فروکش خواهد کرد، گفت: قیمت واقعی واکسن آنفولانزا زیر ۴۰ هزار تومان است.
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-13 - 13:05

رئیس جمعیت هلال احمر استعفا کرد

علی اصغر پیوندی، رییس جمعیت هلال احمر استعفا کرد.
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-12 - 13:35

دستگیری تجزیه‌طلبان در بندر ماهشهر

فرماندار شهرستان بندرماهشهر گفت: افرادی دستگیر شده‌اند که از سوی گروه‌های تجزیه‌طلب و دشمنان خارجی تحریک شده بودند و شهرستان بندر ماهشهر در آرامش کامل قرار دارد.
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-12 - 12:31

توضیح استاندار تهران درباره تعداد بازداشت‌شدگان

استاندار تهران به ارائه گزارشی از میزان خسارت‌های وارده به اموال عمومی استان تهران و همچنین تعداد افراد بازداشت شده در جریان ناآرامی‌های هفته‌های گذشته پرداخت.
تقویم روزنامه فرهیختگان1398-09-12 - 11:52

یادداشتهای روزنامه فرهیختگانیادداشت

مهدی مظفری‌نیا:

مدرسه، پیوند شهر و دانش

یادداشت/ سیدعلیرضا سجادیه پژوهشگر هسته عدالت پژوهی مرکز رشد دانشگاه امام صادق(ع)

لزوم شفافیت درباره سماح

یادداشت/ ابوالقاسم رحمانی دبیرگروه جامعه

ابتذال عدالتخواهی کاریکاتوری

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار سرویس جامعه