خطیب‌زاده:

مذاکره‌ای با آمریکا نداریم و نخواهیم داشت

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره اخبار مطرح شده مبنی بر مذاکره ایران و آمریکا در عمان گفت:‌ نه مذاکره‌ای بوده و نه هست و نه انجام خواهد شد، اینها مصرف داخلی دارد و شاید به درد ترامپ بخورد.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-07 - 11:03

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد:

پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارگران در سال آینده

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از پیشنهاد افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارگران در بودجه سال آینده به دولت خبر داد و گفت: حقوق و مزایا برای کارگران در سال آینده باید با افزایش قابل‌توجهی همراه باشد.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-07 - 10:18

محمد زعیم‌زاده:

درباره یک پیشنهاد غیرصادقانه

به نظر من پیشنهاد آقای عبدی پیشنهادی قابل تامل است. روحانی و دولتش عامل اصلی انسداد در کشور هستند، دولتی که اوضاع درامش تیغ مجلس را هم کند کرده است.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-06 - 23:56

شمخانی در دیدار وزیر خارجه عراق:

دولت عراق باید در مجامع بین المللی پیگیر ترور شهید سلیمانی باشد

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: پیگیری جدی ترور ناجوانمردانه شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس از طریق مجامع بین المللی حداقل اقدامی است که انجام آن از سوی دولت عراق مورد انتظار است.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-06 - 11:26

قالیباف:

عده‌ای می‌خواهند ناکارآمدی خود را به ما منتقل کنند/ چیزی از دشمن تمنا نمی‌کنیم

رئیس مجلس گفت: هرگز با حاشیه سازی‌ها نا امید نمی ‌شویم و با اقدامات کسانی می‌خواهند ناکار آمدی خود را به ما منتقل کنند خسته نمی‌شویم ما می دانیم مردم کار می خواهند و ما می دانیم آینده روشن است.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-06 - 11:50

رونمایی از موشک «ذوالفقار بصیر» در نمایشگاه توانمندی‌های هوافضای سپاه

در جریان افتتاح نمایشگاه دائمی توانمندی‌های نیروی هوافضای سپاه از نسل جدیدی از موشک ذوالفقار تحت عنوان «ذوالفقار بصیر» برای اولین بار به‌نمایش درآمد.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-06 - 12:15

فرمانده کل سپاه:

هرگز در تولید قدرت متوقف نمی‌شویم

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه هرگز نمی‌ایستیم و در تولید قدرت همواره متوقف نمی شویم گفت: معادلات استقلال را درک کرده و متوجه شده‌ایم که دشمن هرگز راهی برای سعادت به ما نشان نخواهد داد.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-06 - 12:30

صادق زیباکلام:

لیدری موسوی خوئینی‌ها تیر خلاص به شقیقه اصلاحات است

صادق زیباکلام گفت: آقای موسوی خوئینی‌ها اگر قرار است با اطلاع آقای خاتمی یا بدون اطلاع او سخنگو یا لیدر جنبش اصلاحات باشد، یک فاجعه برای اصلاحات رقم خورده است و عقبگردی بزرگ برای این جریان است و به نوعی لیدری موسوی خوئینی‌ها تیر خلاص به شقیقه جنبش اصلاحات است.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-06 - 08:59

محمدرضا باهنر در گفت‌وگوی تفصیلی با «فرهیختگان» از انتخابات 1400 می‌گوید

باید یک تیم با خرد جمعی وارد میدان شود/ دولت روحانی اصلاح‌طلب است، فرافکنی فایده ندارد/ مشارکت پایین در انتخابات مجلس یک آژیر خطر است

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: من معتقدم اصلا مدیریت تک‌نفره دوره‌اش تمام شده است، باید، یک سیستم یا سازمان یک خرد جمعی، یک تیم وارد شود و مسائل را حل کند.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-05 - 00:42

موسوی‌خوئینی‌ها با عقب‌نشینی جدی از مواضع قبلی، گروه‌های اصلاح‌طلب را به حضور جدی در انتخابات ریاست‌جمهوری فراخواند

عقب‌نشینی پدرخوانده

موسوی‌خوئینی‌ها این‌بار 180درجه برعکس وارد عمل شده و گفته که باید در جریان انتخابات آینده فعال بود، انگار نه انگار که همین دو، سه ماه پیش بود که نتیجه انتخابات را در تغییر سرنوشت کشور بی‌نتیجه دانسته و گفته بود ایراد اصلی از سطوح عالی نظام است.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-03 - 01:35

حسن رسولی در گفت‌وگو با «فرهیختگان»:

مشکلات اقتصادی حضور در انتخابات را به امر دست‌چندم تبدیل کرده/ رابطه موسوی‌خوئینی‌ها با خاتمی رابطه تاکتیکی نیست

مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، گرانی‌های روزافزون، افزایش تورم، گسترش نرخ بیکاری، رکود همراه با تورمی شرایطی را رقم زده که اهتمام به امر سیاست و مشخصا تمایل به حضور در پای صندوق‌های رای از رغبت و مقبولیت سابق خارج شده و به امر دست‌چندم تبدیل شده است.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-03 - 01:37

رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

مردم اگر می‌خواهند بخاطر مشکلات کسی را لعن و نفرین کنند، آدرس آن کاخ سفید است

مردم اگر می خواهند برای کمبود و مشکلات در کشور لعن و نفرین کنند، آدرس این لعن و نفرین کاخ سفید در واشنگتن است و یک عده‌ای بخاطر منافع غلط گروهی و باندی به مردم آدرس غلط ندهند. آدرس صحیح تمام جنایات و فشار بر مردم عزیز ایران، واشنگتن دی سی کاخ سفید است.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-05 - 11:08

«فرهیختگان» گزارش می‌دهد

تئاتر تکراری در کاخ سفید

آمریکا درحالی مدعی تحریم 27 فرد و مجموعه جدید ذیل احیای قطعنامه‌های پیشین شورای امنیت است که تمامی آنها قبلا و به‌نحوی دیگر تحریم شده بود.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-02 - 08:30

واعظی:

اگر رئیس‌جمهور کرونا بگیرد کشور لطمه می‌خورد

رئیس دفتر رئیس‌جمهور تاکید کرد: خون مقامات از مردم رنگین‌تر نیست اما تردید نکنید اگر رئیس‌جمهور ۱۴ روز یا ۲۱ روز بخواهد در منزلش بماند قطعا به کشور و تصمیم‌گیری‌ها لطمه وارد می‌شود.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-04 - 13:07

در نشست عراقچی و ریابکوف در مسکو تاکید شد

تاکید بر غیرقانونی بودن تلاش های آمریکا برای بازگرداندن تحریم ها

معاونان وزرای خارجه ایران و روسیه در مسکو بر غیرقانونی بودن تلاش‌های ایالات متحده برای بازگرداندن تحریم های لغو شده شورای امنیت سازمان ملل تاکید کردند.
تقویم روزنامه فرهیختگان1399-07-04 - 17:27

خبرهای روزنامه فرهیختگانآخرین اخبار سرویس سیاست